Iki šių dienų Hanibalas vertinamas kaip karybos genijus. Napoleonas, George'as Pattonas ir Normanas Schwarzkopfas Jaunesnysis studijavo jo mūšius, žavėjosi drąsa, nutrūktgalviškumu bei žaibiška reakcija. Jo strategiją ir taktiką kadetai analizuoja karo akademijose.
Hanibalo gyvenimas nepaliauja daryti įspūdžio visiems, kas jį patyrinėja. Istorikas Patrickas N. Huntas sugebėjo prikelti garsųjį karvedį pasitelkęs visus įmanomus šaltinius, pats surengęs žygius ir ekspedicijas aršiojo kartaginiečio keliu ir gyvai atpasakojęs jo neįtikimą istoriją šioje įtraukiančioje ir dramatiškoje knygoje.
„Hanibalas buvo puikus taktikas. Nėra istorijoje geresnio taktikos pavyzdžio kaip Kanų mūšis. Bet dar geriau jam sekėsi logistika ir strategija. Joks vadas niekada netrypė gerokai didesnio ir geriau aprūpinto priešo teritorijos taip ilgai, taip narsiai ir išradingai, kaip jis. Kario tvirtumas, kurį parodė priverstas stoti prieš narsiausius priešininkus, ir pastovumas, kuriuo atrėmė nepalankiausias aplinkybes, daro Hanibalą išskirtinį ir neprilygstamą. Jokia kita istorinė asmenybė nepagarsėjo tokiu tyru gyvenimu ir kilniu patriotizmu."
Theodore Ayrault Dodge, „Hannibal: A History of the Art of War among the Carthaginians and Romans" (1893)