Skaityti apie vieno žmogaus gyvenimą, kad ir koks jis margas, nuobodu. Pasistengiau rašyti apie epochą, kuri buvo viena sudėtingiausių ir sunkiausių mūsų istorijoje. – Algimantas Čekuolis
Gal kiek keista taip sakyti apie vieną žmogų, bet Algimantas Čekuolis iš tiesų yra epocha. Ir žurnalistikos, ir publicistikos. Visada žiūrėjau į jį kaip į profesijos titaną, iš jo mokiausi – ne tik amato, bet ir noro gyventi. – Andrius Tapinas
Pasak autoriaus, apie kiekvieno žmogaus gyvenimą galima būtų sukurti romaną, tačiau jo paties istorija verta ne tik knygos puslapių, bet ir kino teatro ekranų.
Autorius gyvai ir atvirai pasakoja apie save: apie pyplio mokinuko išdaigas, berniokų žaidžiamą ir tikrą karą, apie studijas Maskvoje, ilgus plaukiojimo metus vandenyne, pirmąsias žurnalistines patirtis, darbą Kuboje, Kanadoje, Portugalijoje, Ispanijoje, „Gimtojo krašto" vyriausiojo redaktoriaus kėdę, Sąjūdžio laikus. Visa tai ir dar daugiau atspindi azartišką kraštutinumų žmogų, kuriam neegzistuoja sąvoka „neįmanoma".
Žurnalistas, rašytojas, keliautojas, laidų vedėjas ir gidas Algimantas Čekuolis nemėgsta pasakoti apie save, nes jam daug įdomesni kiti dalykai – įvykiai pasaulyje, svetimi kraštai, kurių aplankė daugybę, įdomūs žmonės ir reiškiniai. Ši knyga apie patį Algimantą, žmogų legendą, kalbantį aštuoniomis kalbomis, 21 metus (1995–2016) vedusį itin populiarią televizijos laidą „Pokalbiai su Algimantu Čekuoliu" ir pelniusį vyriausio pasaulyje televizijos laidų vedėjo titulą, mat 2016 metais Algimantui buvo 85-eri.
Dabar šios, jau keturioliktos, knygos autorius, pasak jo paties, jau persiritęs per devintą bangą. Jis iki šiol į gyvenimą žvelgia optimistiškai ir šypsodamas pats stebisi: „Nejau tiek metų nugyvenau?"