Po to, kai buvo atskleista visą sporto pasaulį šokiravusi informacija apie 2014 m. Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse veikusią Rusijos vyriausybės remiamą dopingo programą, Pasaulinė antidopingo agentūra 2015 m. sustabdė Rusijos antidopingo centro veiklą, o po išsamių tyrimų Tarptautinis olimpinis komitetas ėmėsi beprecedenčių veiksmų – diskvalifikavo Rusiją iš olimpinių žaidynių.
Per rusams itin sėkmingas Sočio žaidynes buvo vartojamas beveik neaptinkamas steroidų mišinys „Hercogienės kokteilis", kurį sugalvojo Rusijos antidopingo centro direktorius Grigorijus Rodčenkovas, falsifikuojami ir sukeičiami šlapimo mėginiai, o visą šią akiplėšišką, sąžiningo sporto idėją paminančią operaciją akylai pro „pelės landą" stebėjo FST.
„Rodčenkovo dvikovoje" – nesumeluota Rusijos sporto dopingo istorija, su kuria pirmąkart buvo galima susipažinti „Oskarą" pelniusiame Bryano Fogelio dokumentiniame filme „Ikaras".
Autobiografinėje knygoje autorius pasakoja apie asmeninį savo, tada dar 22 metų Maskvos universiteto chemijos studento ir bėgiko, susidūrimą su dopingu, atsitiktinį skelbimą, nuvedusį klaidžiais Rusijos sporto struktūrų laboratorijų labirintais iki pat didžiausios apgaulės sporto istorijoje – Sočio žaidynių. Šios tiesmukos, pasiteisinimų neieškančios kelionės metu demaskuojama įžūlaus melo, pergalės bet kokia kaina ir sudėtingų moralinių pasirinkimų persisunkusi apgaulių sistema.