Knygoje "Slaptasis Marilyn Monroe gyvenimas " J. R. Taraborrelli atskleidžia neseniai išslaptintus dokumentus apie jos ryšius su Kennedy šeima, Marilyn Monroe tėvo tapatybę, pragaištingą iš motinos paveldėtą ligą. Stebinanti, įžvalgi ir neįtikimai jaudinanti vieno garsiausių šių laikų įžymybių bibliografo J. Randy Taraborrelli knyga tapo paskutiniu žodžiu apie žaviausią XX a. ikoną.
„Aš esu gera, bet ne angelas. Aš nusidedu, bet nesu velnias. Esu tiesiog maža mergaitė dideliame pasaulyje, ieškanti ko nors, ką galėčiau mylėti.“
Taip kalbėjo grožio etalonas, seksualumo ikona, garsiausia visų laikų blondinė, aktorė, apie kurią yra girdėjęs kiekvienas, netgi nematęs nė vieno iš 31 jos filmo. Vyrai troško ją turėti, moterys – būti į ją panašios, apie ją fantazavo visa šalis, neatsilaikė net JAV prezidentas. Plakatas, kuriam ji 1949 m. pozavo nuoga, šiandien atrodo labai nekaltas, tačiau nepraradęs žavesio. Garsieji jos veido atvaizdai, padaryti Andy Warholo, jei nėra menas, tai bent jau ikonografija. Jos meilės ir vedybiniai saitai su garsiausiais to meto vyrais – Joe Dimaggio, Arthuru Milleriu, Franku Sinatra, Johnu F. Kennedy – vis dar aptarinėjami, narstomi, romantizuojami ar juodinami. Mažai kas žino, kad po Marilyn šydu slėpėsi Norma Jeane, motinos palikta, vėliau iš globėjų susigrąžinta mergaitė, kuriai nebuvo lemta išsivaduoti iš gražuolės stereotipo ir parodyti kitų savo talentų.