Smėlio pustomos dykvietės viduryje stūkso didžiulis stiklo kupolas. Po juo – miestas, kuriame gyvena žmonės. Tai – Tyroji Aušra, paskutinysis prieglobstis ir tikras technologinis stebuklas, rūpestingai valdomas visareginčios ir visagalės deivės Aušrinės. Čia gyvenantieji laimingi ir viskuo aprūpinti, jų saugumą užtikrina tvarkdariai ir nuolat sekančios kameros. Tyrojoje Aušroje visi džiaugiasi ir yra amžinai dėkingi sumaniai miesto valdovei. Tik kvailys galėtų netikėti Aušrinės dieviškumu ir gera valia.
Tačiau Dangė puikiai žino, kad jos geriausios draugės tėvai prapuolė daugiau nei prieš metus. O dabar tvarkdariai ateina išsivesti Aušrine suabejojusio kaimyno, kuris kiekvienam rasdavo šiltą žodį ir niekuomet neatsisakydavo pagelbėti. Mergaitė pasiryžta išsiaiškinti, kas iš tiesų dedasi mieste, net jei dėl to teks lįsti į didžiausią pavojų.
***
Dangė gyvena Tyrojoje Aušroje – futuristiniame stiklo kupolo dengiamame mieste viduryje nederlingų smėlynų. Gyvenimas čia sudėtingas, žmonės nuolat kenčia nuo nepritekliaus ir nerimo dėl ateities. Miestą geležine ranka valdo deivė Aušrinė, kurią visi garbina, tačiau niekas nėra matęs. Kai ima dingti Dangei brangūs žmonės, ji leidžiasi į pavojingą nuotykį, norėdama išsiaiškinti tikrąją tiesą.
Distopinėje apysakoje paaugliams aktualios temos apie individo laisvę, visuomenės gerovę, draugystės ir šeimos ryšių svarbą perteikiamos per veikėjų nuotykius ir narsius, kartais – net beatodairiškus poelgius.
Rašytoja Justina Kapeckaitė, nors pagal išsilavinimą yra medikė, kuria nuo paauglystės. Nuo seno domisi istorija, mitologija. Į kūrinius mėgsta įtraukti savo pačios patirtis, tad stengiasi jų turėti kuo daugiau ir kuo įvairesnių. Autorė slapyvardžiu Monokuro Yun anglų kalba yra išleidusi romaną „The Sign“ („Ženklas“). „Tyroji Aušra“– pirmoji rašytojos knyga lietuvių kalba.