Programavimas Asemblerio kalba (rusų k)
Asemblerio kalba – žemo lygio programavimo kalba, skirta tam tikros architektūros kompiuterių mašininėms komandoms žymėti.
Pavyzdžiui, kompiuteris su atitinkamu procesoriumi, supras šią mašininę komandą: 10110000 01100001
Tačiau programuotojui bus lengviau suprasti šios mašininės komandos atitikmenį asemblerio kalba: mov al, 061 h
kuri reiškia procesoriaus komandą įkelti skaičių 61 (97 dešimtainėje sistemoje) į procesoriaus registrą al. Komanda „mov“ yra angliško žodžio „move“ (perkelti) santrumpa ir, kartu su kableliais atskirtais komandos parametrais, yra tipiška asemblerio kalba parašytos programos eilutė.
Asemblerio kalbos komandų vertimas į mašininę kalbą atliekamas asemblerio programa, ir atverčiamas atgal disasemblerio programa. Skirtingai nuo aukšto lygio kalbų, komanda, asemblerio programa paversta į mašininį kodą ir atstatyta atgal disasemblerio programa dažniausiai visiškai atitinka pirminį tos komandos variantą.
Kiekviena kompiuterio architektūra turi savo mašininį kodą ir savo asemblerio kalbą. Kompiuteriai skiriasi palaikomų operacijų skaičiumi ir tipais, jie gali skirtis procesorių registrų dydžiais ir skaičiumi, skirtingais apdorojamų duomenų tipais.
Įvairios skirtingos asemblerio kalbos komandos, turinčios tą pačią paskirtį, gali būti verčiamos į tokią pačią mašininę komandą. Tačiau dažniausiai naudojamos tos asemblerio kalbos komandos, kurios aprašytos gamintojo dokumentacijoje.
Lentelės, schemos, paaiškinimai.
15 x 22 x 3,5 cm
Knyga gerokai panešiota, ypač viršelis, drobiniame viršelyje yra dėmių. Patamsėję lapai.
Informac. GREITESNĖ ir suteikiama judkak@gmail.com Parduodu daug knygų 8674 03856