Tai vadovėlis aukštųjų mokyklų studentams.
Vadovėlį sudaro įvadas ir 5 dalys: 1. Pagrindiniai bangų elektronikos dėsniai; 2. Plokščiosios elektromagnetinės bangos; 3. Bangolaidžiai; 4. Elektromagnetinių bangų spinduliavimas ir priėmimas; 5. Mikrobanginių virpesių stiprinimas ir generavimas.
Vadovėlyje nagrinėjami pagrindiniai banginės elektronikos dėsniai, elektrostatinių ir magnetostatinių laukų ekranavimo ir dirbtinų dielektrikų sukūrimo principai; analizuojamas elektromagnetinių bangų sklidimas vienalytėse neapribotose izotropinėse ir girotropinėse terpėse, jų atspindys nuo plokščiosios dviejų terpių ribos, bangų interferencija, aptariami neatspindžių gaubtų ir elektrodinaminio ekranavimo klausimai; nagrinėjamas elektromagnetinių bangų sklidimas nevienalytėse terpėse: troposferoje ir fonosferoje, aptariamos metalinių dielektrinių ir optinio diapazono bangolaidžių bei lėtinimo sistemų savybės; analizuojamas elektromagnetinių bangų spinduliavimas, priėmimas, kryptinių ir kvazivisadažnių antenų sudarymo principai, pateikiami tokių antenų pavyzdžiai; aptariami mikrobanginių virpesių stiprinimo bei generavimo principai ir įtaisai.
Vadovėlis skirtas elektronikos inžinerijos krypties VGTU, KTU, ŠU ir VU Fizikos fakultetų bakalaurantų studijoms. Kai kurie dalykai bus naudingi ir magistrantų studijoms.