„Sapiens“ parodė, iš kur atėjome, „Homo deus“ pažvelgė į galimas ateities prognozes. Trečioje vieno įtakingiausių šiuolaikinių intelektualų, prof. Yuvalio Noah Harari, knygoje kalbama apie šiuolaikybę.
Dabar, kai didžioji be perstojo tvinstančios informacijos dalis – nepatikrinta arba klaidinga, aiškumas tapo galia. Šiuolaikinė cenzūra – tai ne ribojimas ar draudimas, tai nuolatinis dezinformavimas ir dėmesio blaškymas tuo, kas nesvarbu. Trečioji vieno įtakingiausių šiuolaikinių intelektualų, prof. Yuvalio Noah Harari, knyga perskrodžia šį drumzliną vandenyną ir kelia esminius šiuolaikinio pasaulio klausimus.
Kodėl liberalioji demokratija išgyvena krizę?
Ką rodo D. Trumpo ir į jį panašių politikų iškilimas?
Ar Europa turėtų būti atvira imigrantams?
Kaip reaguoti į netikrų naujienų (fake news) epidemiją?
Kuri civilizacija dabar dominuoja: Vakarų? Kinijos? Islamo?
Ar turėtume laukti Trečiojo pasaulinio karo?
Kaip elgtis terorizmo grėsmės akivaizdoje?
Ko turėtume mokyti savo vaikus?
Daugelis mūsų negalime sau leisti prabangos deramai svarstyti šiuos klausimus, nes turime skubesnių problemų: eiti į darbą, rūpintis vaikais ar sergančiais tėvais. Deja, istorija nenuolaidžiauja. Jeigu esate per daug užsiėmę ir žmonijos ateitis bus nulemta be jūsų, pasekmių vis tiek neišvengsite. Tai neteisybė. Bet ar didžioji istorija gali būti teisinga?
Knyga nepamaitins ir neaprengs, bet suteiks aiškumo, padės pamatyti pasaulinio žaidimo areną iš viršaus. Jei nors kruopelė skaitytojų prisidės prie žmonijos dabarties ir ateities svarstymų, vadinasi, ši knyga padarė savo darbą.
Knygoje nagrinėjami svarbiausi dabartiniai politiniai, technologiniai ir socialiniai procesai, atskleidžiama, kokią įtaką jie daro žmonėms ir jų aplinkai visame pasaulyje, keliami egzistenciniai klausimai. Suprantamai pristatydamas šiuolaikybės keliamus uždavinius ir galimybes, Y. N. Harari padeda nužvelgti pasaulinio žaidimo areną iš viršaus, kviečia permąstyti savo vertybes ir pareigas XXI amžiuje, pilname triukšmo ir netikrumo.