Mokslo darbų ir šaltinių vertimų serija „Christiana tempora" skiriama vėlyvosios Antikos ir Viduramžių kultūrai ir istorijai. Vėlyvoji Antika ir ankstyvieji Viduramžiai - unikalus metas, kai pirmą kartą susidūrė ir įvairias sugyvenimo formas pasiūlė iki šiol kultūrinės Europos tapatybės pagrindą sudarančios, - viduje taip at gerokai įvairios, - graikų, romėnų „Antikos", judaizmo ir krikščionybės religinės bei kultūrinės srovės.
„Mylėk, ir daryk, ką nori. Jei tylėtum, tylėk iš meilės; jei šauktum, šauk iš meilės; jei taisytum, taisyk iš meilės; jei atleistum, atleisk iš meilės: tebūna tavyje meilės šaknis, iš tokios šaknies tik gera tegali kilti."
Traktatai pagal pirmąjį Jono laišką 7, 8
„Tikėjimas ieško, mąstymas randa, bet mąstymas ir vėl ieško To, kurį jau buvo radęs."
Apie Švč. Trejybę XV, 2, 2
„Neik į išorę, į save grįžk; tiesa gyvena vidiniame žmoguje."
Apie tikrąjį tikėjimą 39, 72
Drąsiai galima teigti, kad šv. Augustinas (354 11 13 - 430 08 28) yra didžiausias Vakarų krikščionijos, kartu ir Europos mokytojas. Šiandien, - ir jau visą pusantro tūkstančio metų, - iš turtingo ir veiklaus jo gyvenimo teturime raštus.
1650 metų Augustino gimimo sukakties proga po jo minčių, darbų ir paveldo pasaulį žvalgosi Austrijos, Lietuvos, Prancūzijos, Šveicarijos ir Vokietijos mokslininkai.