Knygoje aptariami esminiai evangelinės katalikybės bruožai, kurie, autoriaus nuomone, turėtų nustatyti pagrindines gaires giluminei Katalikų Bažnyčios reformai.
Popiežiaus Leono XIII pradėtas atgimimas, esmingai pratęstas popiežių Jono Pauliaus II ir Benedikto XVI, kviečia Katalikų Bažnyčią į Galilėją, o paskui ir toliau už Galilėjos ribų. Katalikų Bažnyčia kviečiama sutikti prisikėlusį Viešpatį Šventajame Rašte, sakramentuose ir maldoje, kviečiama draugystę su Kristumi padaryti katalikiškojo gyvenimo centru. Kiekvienas katalikas šį kvietimą gavo per Krikštą – kvietimą imtis didžiosios užduoties evangelizuoti ir gyvenimo tiesą matuoti padorumo ir solidarumo kriterijais, kylančiais iš draugystės su Viešpačiu Jėzumi.
Pirmaisiais XXI a. dešimtmečiais evangelinė katalikybė akina visą Bažnyčios tautą – pasauliečius, pašvęstuosius ir įšventintuosius asmenis, išdrįsti būti katalikais, išdrįsti nešti Evangeliją už Galilėjos ribų į pasaulį. Imantis tokio iššūkio būtina tęsti giliąją Katalikų Bažnyčios reformą, pradėtą popiežiaus Leono XIII ir grįstą tiesos ir misijos kriterijais.
Vis dar yra nueitinų kelių į Emausą. Jais eidami ateities evangeliniai katalikai, susitikę Prisikėlusįjį žodyje ir sakramente, nepaliaujamai skelbs visiems, kurie trokšta išgirsti: „Mes matėme Viešpatį!“
George’as Weigelis (g. 1951), JAV politinis ir visuomeninis veikėjas. Bendradarbiauja Etikos ir viešosios politikos centro (Vašingtonas) vykdomose katalikybės sklaidos programose, skelbia straipsnius religijos, religijos ir kultūros sąsajų temomis. Daugiau kaip 20 knygų autorius, tarp jų ir plataus tarptautinio susidomėjimo sulaukusių šv. Jono Pauliaus II biografijų – Witness to Hope (Vilties liudytojas 1999), The End and the Beginning (Pabaiga ir pradžia 2010).