Bažnyčia šimtmečiais buvo proto ir mokslo gynėja ir padėjo pagrindus viskam, kuo šiandien gali didžiuotis žmonija. Senovės Romoje buvo išnaudojami silpnieji ir nevertinama žmogaus gyvybė. Moterys buvo laikomos nuosavybe, o nereikalingi vaikai paliekami mirti. Tačiau vėliau suklestėjusi nauja – krikščioniškoji – kultūra tarnavo silpniesiems, aukštino moteris, brangino dorybes ir siekė taikos. Dėl krikščionybės veikimo pasaulyje ir Krikščionių Bažnyčios įtakos iš esmės pasikeitė visuomenės požiūris į asmenį, šeimą, darbą, religiją, bendruomenę, gyvenimą ir mirtį, politiką.
Šioje knygoje pateikta tik keletas iš daugybės teigiamos Bažnyčios įtakos žmogiškajai kultūrai pavyzdžių. Tačiau jų užtenka, kad suprastume, jog be krikščionybės mūsų pasaulis nebūtų toks, kokį jį pažįstame šiandien.
Susidūrę su tamsia ir priešiška kultūra ankstyvieji Romos krikščionys darė viską, kad ją pakeistų. Šioje knygoje aprašytos jų kovos ir išmoktos sunkios pamokos suteikia vilties, kad sekdami jų pavyzdžiu ir mes galime daug nuveikti, saugodami prigimtines teises ir laisves bei kiekvieno asmens orumą.