Ši knyga ir liūdna, ir šviesi ir...neturinti pabaigos. Ji – apie mūsų šventuosius globėjus, tikėjusius Dievo esybe ir krikščioniškuoju Išganymu, ir tą paliudijusius savo kančia, pasiaukojimu, artimo meile.
Bažnyčiose, muziejuose, įvairiose kolekcijose, netgi miestų gatvėse ir pakelėse apstu paveikslų ir skulptūrų, mūsų laikais ne visada suprantamų. Kartais tik numanome, kas tie Biblijos veikėjai, kurių atvaizdai žvelgia į mus. Be abejo, Švč. Mergelė Marija, Jėzus, Dievas Tėvas atpažįstami lengvai, nes tai dažnai pasako kūrinių pavadinimai.
Bet kitus šventuosius, tiek iš Senojo, tiek iš Naujojo Testamento, gali atpažinti toli gražu ne visi, juos kartais sunku atskirti vienas nuo kito net paveiksluose tuo pačiu pavadinimu. Dažnai nesuvokiame ir visų kompozicinių detalių, siužeto darinių, net kolorito svarbos.
Šis respektabilus albumas kaip reta įdėmiai, nuosekliai papildo šventumo vaizdavimo tradiciją: įvardija pirmapradžius simbolius, atskleidžia jų kodus, tiria giliausias prasmes. Čia taip pat pateikiami šventųjų gyvenimų aprašymai ir jų atvaizdai nuo Jėzaus sekėjų jam gyvenant Žemėje iki pat mūsų dienų, aiškinama, kodėl jų tiek daug įvairiuose Jėzaus ir Švč. Mergelės paveiksluose ir ką tai reiškia mums laiko ir istorijos kontekste.