„Žemė – ne tik žmonių planeta. Knygoje atrasite neįtikėtiną vabzdžių pasaulį, jų panašumą, kartais – ir pranašumą."
Aistė Žegulytė, dokumentinio filmo „Animus Animalis" režisierė
Rekomenduoja Lietuvos entomologų draugijos prezidentas doc. dr. Andrius Petrašiūnas
Tik dėl vabzdžių pasaulis yra toks, kokį pažįstame mes.
Vabzdžių – nesuskaičiuojama galybė. Kiekvienam šiandien gyvenančiam žmogui tenka virš 200 milijonų šių mažų padarėlių. Jų esama visur: aukštai Himalajų kalnuose, rūgštingose Jeloustouno versmėse, kompiuteriuose ar net kitų gyvūnų ausyse ir nosyse. Ir nors šiltas vasaros vakaras prie ežero daug kam atrodytų kur kas malonesnis be kraujasiurbių uodų, turime susitaikyti su mintimi, kad Žemė – ne žmonių, o vabzdžių planeta ir be jų išgyventi beveik negalėtume.
Vabzdžiai – mūsų ekosistemos pagrindas ir mes, žmonės, esame priklausomi nuo to, kaip jie atlieka savo darbą. Vabzdžiai ne tik apdulkina augalus, platina sėklas, valo puvėsius ir atliekas mūsų aplinkoje (kai kurie net skaido plastiką!) ar kovoja su kenksmingais organizmais, bet ir padeda ištikus katastrofoms bei įkvepia žmones tobulinti technologijas. Vabzdžiai valdo mūsų pasaulį, ir mūsų pareiga – suprasti, kaip tai vyksta ir ką galime padaryti, kad mūsų planeta nesunyktų, kad joje išliktų pusiausvyra.
Anne Sverdrup-Thygeson (g. 1966) – Norvegijos gyvybės mokslų universiteto profesorė. Gilinasi į vabzdžių ir grybų įtaką miškų ekologijai. Vabzdžių planeta – pirma populiariuoju stiliumi parašyta profesorės knyga, stulbinamais faktais ir aktualiomis temomis patrauksianti ne tik vyresnius, bet ir jaunus skaitytojus.