Monografija "Amžinybės ilgesys: tradicinė indų kultūra, estetika ir menas" yra originalus tarpdalykinis veikalas, kuriame autorius lyginamuoju aspektu žvelgia į didingą indų civilizaciją kaip joje išsikristalizavusių kultūros, estetikos ir meno formų savitumą.
Tai - didžiulę Hindustano pusiasalio geografinę erdvę aprėpiantis tekstas, kuriame pagrindinis dėmesys sutelkiamas į tūkstantmečiais gyvavusios tradicinės indų kultūros, estetikos ir meno raidą - nuo pirmapradžių dvasinės kultūros formų iki rafinuotos estetinės, meninės kultūros klestėjimo ir galiausiai jos saulėlydžio, susidūrus su Vakarų civilizacijos ekspansija.
Knygoje "Amžinybės ilgesys: tradicinė indų kultūra, estetika ir menas" plačiau aptarinėjami budistinės ir hinduistinės kultūros viešpatavimo tarpsniai, o mažiau dėmesio skiriama islamizavimo etapui ir sąmoningai atsiribojama nuo modernių sąveikoje su Vakarų kultūros tradicijomis besiplėtojančių indų kultūros formų.
Knygos adresatas yra dvejopas: profesionalioji akademinė auditorija, studentai, dėstytojai, mokytojai, kultūros darbuotojai, kūrybinė inteligentija, menininkai ir visuomeninė aplinka. Monografija yra skirta visoms Lietuvos aukštosioms ir aukštesniosioms mokykloms, kuriose skaitomi civilizacijos istorijos, kultūros istorijos ir teorijos, filosofijos, estetikos, architektūros, meno istorijos ir kiti dabartinės humanistikos kursai.
Ji taip pat bus labai naudinga visiems, keliaujantiems į Indiją ir norintiems susipažinti su didingomis šios šalies kultūros, estetinės minties ir meno tradicijomis.