Vienu metu būti universiteto dėstytoju ir intelektualu – tai mėginti modifikuoti ne tik kitų, bet ir nuosavą mąstymą. - M. Foucault
Autorius Michel Foucault – visame pasaulyje gerai žinomas XX a. prancūzų filosofas ir istorikas, padaręs didžiulę įtaką ne tik filosofijos, bet ir humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.
Knygoje „Tiesa ir teisinės formos“ pateikiamos Rio de Žaneire 1973 m. skaitytos paskaitos iš jo veikalo „Dits et écrits“ II tomo („Raštai ir pasisakymai“ II), kuriame autorius paprastai ir aiškiai pateikia atliktų tyrimų rezultatus, sintezę, pristato savo filosofines prielaidas, idėjas. Autorius teigia, kad nėra tiesos pačios savaime ir anapus laiko, jog ji formuojasi ne tik moksle, bet ir kasdieniniame gyvenime – žmonių konfliktuose, teisiniuose reikaluose, galių susidūrimuose. Kūrinyje M. Foucault tiesos ieškojimo sampratą analizuoja pateikdamas istorijas vykusias Vakaruose, įterpiant pasakojimus apie Edipą, archajinius išmėginimus, Viduramžių ir šiuolaikinių laikų pastangas kontroliuoti žmogų.
Tai vienas svarbiausių garsaus filosofo veikalų, norint susipažinti ir suprasti su M. Foucault iškilaus proto palikimu, plėtojamomis idėjomis, filosofiniu mąstymu.
Knygoje taip pat: Michelio Foucaulto daugybės: diskursai, praktikos, trukmės / Nijolė Keršytė, puslapiai 7-38.