Artėja nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Ruošiamasi tai pažymėti. Iškyla klausimas: kokia prasme - formaliai, chronologiškai pagal įprastą paprotį, ar su to meto ar nauju turiniu? Ar pasitarėme su Jonu Basanavičiumi? Visko būta. Prie naujo tikėjimo 1919 m. Kapsukas nubėgo pas Leniną, 1940 metais Sniečkus - pas Staliną. O dabar liberalai ir juos gerbiantys be kepurės, išdidumo ir savigarbos vykdo Briuselio valią ir ruošiasi ten visam savo klumpes palikti, liberalia federacija tapti. Bendrauti prasminga su visu pasauliu, bet klumpes verta laikyti savo namuose ir nedegioti žvakelių svetimoje bažnyčioje, nes tai reikštų atsisakyti 1918 metų tikėjimo. Kontrolinis klausimas: kiekvienas esame savo likimo kalviu, ar tikėtina, kad rasis kalvis, kuris už mus mojuotų sunkiu mūsų ateities kūju? Jau seniai pastebėta: vilką minim, vilkas čia.
Laisvė neturi poilsio dienų ir atostogų."
Algirdas Endriukaitis
Knygos „Liberalizmas kaip visuomenės griūtis" sudarytojas Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Endriukaitis pateikia keletą šimtų citatų, kurių autoriai - žinomi pasaulio ir Lietuvos politikai, mokslininkai, ekonomistai bei filosofai. Visos jų pasisakymų ištraukos akivaizdžiai paliudija liberalizmo, kaip visuomenės griūties, esmę.
Knygos „Liberalizmas kaip visuomenės griūtis" sudarytojo įsitikinimu liberalizmas Lietuvai reiškia besąlygišką tautos ir valstybės atsisakymą, yra bolševikinio internacionalizmo ir plėšrūniškojo laukinio kapitalizmo mutantas.
„Liberalai atsirado XIX amžiuje, kaip atsvara feodaliniam mąstymui, žmogaus vietai visuomenėje. Šiandieniniams liberalams - mo-ralė - ne šio laikmečio dimensija", viską lemia pinigai, nesvarbu kokiu keliu jie įgyti. Tauta, kalba, valstybė - jokios vertybės, tautos turi išnykti ir įsigalėti viena kalba. Kuo greičiau atsitiks, tuo geriau. Liberalai pavojingesni už bolševikus: tie buvo svetimi, o šie - savi."
Bronislovas Genzelis, profesorius
„Liberalizuotas - išlaisvintas -nusikalstamumas aukštesniajai žmogaus prigimčiai. Štai tokia li-beralizmo kaina, ir toks mūsų visų saugumas. Vapsvų puota ant aukos kūno."
Daiva Tamošaitytė, dr., filosofė, eseistė
„Visi mūsų materialiniai pasiekimai gali išnykti, nes artėja grėsminga problema, nuo kurios sprendimo priklauso Europos likimas. /.../ Visuomenės valdymas pateko j rankas tam tikro tipo žmonių, kuriems civilizacijos pagrindai yra beverčiai kaip ir bet kokia civilizacija apskritai. /.../ Šios sudėtingos civilizacijos terpėje gimęs europietis, besijaučiąs galingu, tampa paprasčiausiu laukiniu, barbaru, kilusiu iš da-bartinės žmonijos gelmių."
Ortega i Gasetas, ispanų filosofas
„Civilizacijų niekas nesunaikina, jos baigiasi savižudybe."
Arnoldas Toinbi, britų istorikas
„Istorija mus pašovė. Tik mes vis dar luo nelikime, kad mirtinai. Ir vis dar slenkame, kaip mirtinai sužeistas karys, kuris šventai tiki, kad prišliaužęs prie artimiausio apkaso įgrius į jį ir ras išsigelbėjimą. Tragiškos, bergždžios gyvybės pastangos. Verčiau jau prisiminti Brisių: mirtinai pašautas šuo šliaužė dėl kilnesnio tikslo - instinktas stūmė prie šeimininko, kad paskutinį kartą lyžtelėki jam kojas."
Arvydas Juozaitis, filosofas
„Dabar jau liberalams užduokite klausimą - „Kas jus esale, politiniai teologai ar filosofai?" Vaidindami laisvus mąstytojus, liberalūs filosofai yra ne filosofai, o ideologai. Tai reiškia - šarlatanai."
Alvydas Jokubaitis, filosofas