Orlando Figesas, garsus mokslininkas, rašantis apie Rusijos istoriją, šioje knygoje sudėjo keletą dešimtmečių kauptus ir saugotus sovietmečio amžininkų prisiminimus, stengdamasis perprasti jų patirtą košmarą. Ši knyga – istorijos veikalas, ir kartu jautrių išgyvenimų knyga, kupina ir humanizmo, ir šiurkščios realybės. Tai išskirtinis ir išsamus stalinistinio režimo tyrimas, kuriame atskleidžiami paprastų žmonių jausmai ir apmąstoma dvidešimt Stalino diktatūros metų.
„Knyga kilo iš didžiulio mokslinio užmojo, jos svarbos neįmanoma nusakyti žodžiais. Figesas su savo komanda iškapstė iš archyvų daugybę dienoraščių ir pasakojimų, apklausė šimtus likusių gyvų liudytojų. Knyga drasko širdį... šiandienos Rusijoje ji turėtų tapti privalomu skaitiniu."
Antony Beevor, The Times
„Prikaustanti... Figeso knyga pirmoji praveria duris į Rusijos gyventojų asmeninį pasaulį valdant Stalinui... Įtaigus autoriaus pasakojimas apie kraupų socialinį eksperimentą, kai net už uždarų namų durų buvo neįmanoma būti saugiam, supažindina mus su sovietų utopija."
Marc Lambert, Scotsman
„Ši knyga – „Gyvenimo ir likimo", „Karo ir taikos" masto tragedija. Jos veikėjai nenusileidžia šių knygų herojams."
Ben Lewis, Prospect
„Ši knyga – vienas geriausių paminklų sovietų žmonėms, ji prilygsta „Gulago archipelagui". Tai įtraukianti enciklopedija apie žmonių santykius Stalino teroro metais."
Andrey Kurkov, New Statesma