Knyga "Polonezų kelias. Gyvenimas, kurio nepakartosi" - tai informacinis-pažintinis leidinys, skirtas skaitytojui, pradedančiam pažintį su kompozitoriumi, iškiliu XVIII a. pab. – XIX a. pr. valstybės ir politikos veikėju Mykolu Kleopu Oginskiu (1765–1833).
Jame trumpai apžvelgiami M. K. Oginskio gyvento laikotarpio svarbiausi įvykiai, jo politinė ir diplomatinė veikla, dalyvavimas 1794 m. Tado Kosciuškos sukilime. Pateikiama ir svarbiausia informacija apie M. K. Oginskio šeimą – tėvus, žmonas, vaikus ir Lietuvoje gyvenusius, Rietavą ir Plungę išpuoselėjusius vaikaičius – Bogdaną Oginskį (1848–1909) ir Mykolą Mikalojų Severiną Marką Oginskį (1849–1902), žinomų vietovių, labiausiai susijusių su Lietuvoje gyvenusia kunigaikščių Oginskių gimine, sąrašas.
Knygoje "Polonezų kelias. Gyvenimas, kurio nepakartosi" taip pat rašoma apie M. K. Oginskio muzikinio ir rašytinio palikimo įprasminimą Lietuvoje, apžvelgiami svarbiausi M. K. Oginskio 250-osioms metinėms skirti darbai, cituojami Vlado Drėmos, Antano Rimvydo Čaplinsko, Šviesės Čepliauskaitės, Viktoro Gerulaičio, Gabrielės Giunterytės-Puzinienės, Laimos Kiauleikytės, Stanislovo Moravskio, Mykolo Kleopo Oginskio, Aldonos Prašmantaitės, Vaivos Purlytės, Genovaitės Razbadauskienės, Zinos Rimgailienės, Vyto Rutkausko, Jolantos Skurdauskienės, Ramunės Šmigelskytės-Stukienės, Piotro Staniako, Povilo Šverebo, Andžejaus Zaluskio, Ivo Zaluskio ir kitų autorių tekstų fragmentai, atskleidžiantys M. K. Oginskio asmenybę, jo kūrybos reikšmę ir pastangas atkurti Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę.