Prieš 100 tūkstantmečių žeme vaikščiojo bent šešios žmonių rūšys, viena iš kurių šiandien vadinama Homo sapiens. Šios rūšies atstovai buvo gyvūnai, aplinką veikę ne daugiau nei gorilos, jonvabaliai ar medūzos.
Tačiau prieš 70 tūkstančių metų prasidėjo procesas, kurį šiandien vadiname kognityvine revoliucija. Atsitiktinė genų mutacija pakeitė Homo sapiens smegenų neuronų jungtis ir pavertė mus aplinką niokojančiais Žemės šeimininkais.
Kaip mūsų rūšiai pavyko užkariauti pasaulį? Kada ir kodėl atsirado religijos, valstybės ir pinigai? Kaip kūrėsi ir žlugo karalystės, miestai ir imperijos? Kaip mokslas ir kapitalizmas tapo dominuojančiomis religijomis? Ar žmonės atsispirs pagundai save tobulinti ir netaps kiborgais?
Jeruzalės universiteto profesoriaus Y. Harari knygoje „Sapiens" nuosekliai, glaustai ir itin žaismingai pasakojama, kokią įtaką žmonijai padarė trys svarbios revoliucijos: minėtoji kognityvinė, prieš 12 000 metų kilusi žemės ūkio ir vos prieš 500 metų prasidėjusi mokslo revoliucija. Drąsios ir provokuojančios autoriaus įžvalgos, grįstos giliomis biologijos, antropologijos, paleontologijos, istorijos ir ekonomikos mokslų žiniomis, radikaliai keičia daugelį nusistovėjusių sampratų apie pasaulį.
„Knyga, kuri nubraukia voratinklius nuo mūsų smegenų. Akrobatiniai intelekto ir logikos kūlvirsčiai tiesiog gniaužia kvapą." John Carey, „The Sunday Times"
„Provokuojanti mūsų civilizacijos istorija, pateikta su eretiško mąstymo ir netikėtų faktų pagardais. Apie šią pribloškiančią, daugybę mitų griaunančią knygą negalima kalbėti apibendrintai, ją reikia tiesiog skaityti." John Gray, „Financial Times"
„Sapiens" autorius giliai neria į mūsų kaip gyvūnų rūšies istoriją, kad padėtų susivokti, kokie esame ir kaip tokie tapome." Dan Ariely
„Enciklopedinis sumanaus mokslininko požiūris knygoje pateiktas glaustai, bet iškalbingai. Jis stebina, kartais glumina, verčia polemizuoti ir neabejotinai teikia puikią intelektinę pramogą." „Kirkus Rewiews"