Alus ir midus kadaise turėjo apeiginę reikšmę, vaišės ir pokyliai ne tik telkė bendruomenę, bet ir buvo simbolinis tiltas į dieviškąjį pasaulį. Žydinti taurė - dievų lemiamo ir laiminamo gyvenimo metafora baltų kultūroje.
Alų ir midų supantys vaizdiniai bei apeigos paliko gilų pėdsaką - jų atspindžių randame papročiuose, šventėse, tautosakoje, literatūroje. Knyga „Žydinti taurė: Baltų gėrimai ir apeigos" atskleidžia šių gėrimų savitumą baltų kraštuose, atkuria jų religinį ir socialinį kontekstą. Sutelkus istorinius, etnografinius ir folklorinius faktus, išryškėja baltams būdinga gėrimo apeiga, kadaise turėjusi ne tik religinę, bet ir teisinę reikšmę - užgėrimu buvo palaiminama santuoka ir patvirtinamos karinės bei prekybinės sutartys.
Monografijoje „Žydinti taurė: Baltų gėrimai ir apeigos" pateikiami kultūros faktai ir mitiniai vaizdiniai atskleidžia, kuo gyveno ir ką mąstė mūsų protėviai. Tyrimą praturtina unikalūs istoriniai piešiniai, archyvinės fotografijos ir archeologiniai bei etnografiniai eksponatai iš Lietuvos muziejų.