Skaitydamas Houellebecqą, jautiesi tarsi pakliuvęs į tropinę liūtį: jo nuožmi vaizduotė visiškai užvaldo (Observer). Michelis Houellebecqas (g. 1958) – kultinis rašytojas, poetas, dainų autorius, literatūros premijų laureatas, daugiausiai verčiamas, skaitomas ir perkamiausias šių laikų prancūzų autorius. Išgarsėjo romanu „Elementariosios dalelės“ (1998). Nors jo kūryba, kurią gaubia kontroversijų ir skandalų aura, vertinama labai prieštaringai, pripažįstama, kad M. Houellebecqas talentu ir meistriškumu prilygsta H. Balzacui, A. Camus ir S. Beckettui. Lietuvių skaitytojams autorius, šiuo metu gyvenantis Airijoje ir Lansarotės saloje, jau pažįstamas iš romano „Platforma“ (2001, liet. 2004).
Dvi lesbietės vokietės, neatsisakančios jokių malonumų, gyvenimu nusivylęs buvęs policininkas belgas ir nuobodžiaujantis, hedonistiškai nusiteikęs pasakotojas... Sveiki atvykę į Lansarotę – salą, kurioje gausu saulės, vyno, ir, aišku, sekso... Tačiau Houellebecqas nebūtų Houellebecqas – šitaip prasidėjęs pasakojimas pakrypsta labai netikėta linkme...
“Šiuo požiūriu Lansarotė yra vieta, kurią galima būtų pasiūlyti prancūzams. Ją netgi galima būtų pasiūlyti paslaptingiesiems prancūzų poetams, kurie visą laisvalaikį galėtų rašyti tokius kūrinius kaip:
Šešėlis,
Šešėlio šešėlis,
Pėdsakai uoloje.”