Tai antrasis bestselerio „Šokoladas“ autorės Joanne Harris maisto trilogijos („Šokoladas“, „Penki ketvirčiai apelsino“ ir „Gervuogių vynas“ ir) dalis – romanas „Penki ketvirčiai apelsino“. Kaip pripažįsta pati autorė, iš visų trijų romanų „Penki ketvirčiai apelsino“ yra psichologiškai giliausias ir labiausiai išbaigtas, nors pasakojimo stilius ir tonas labai panašūs į „Šokolado“.
Į pietų Prancūzijos kaimelį ant Luaros kranto atvyksta našlė Simon. Ji nusiperka apleistą Dartigenų namą ir atidaro užkandinę. Garsas apie nepaprasto skonio virtuvę netrunka pasklisti. Visas kaimelis pietauja pas ponią Simon. Tačiau ponia Simon turi paslaptį, kurią slepia po devyniais užraktais.
Niekas nė neįtaria, kad garbingoji našlė Simon yra jauniausia Dartigenų, po karo apkaltintų kolaboravimu su vokiečiais ir gėdingai išvarytų iš kaimelio, dukra. Šeimos, dėl kurios buvo sušaudyta dešimt nekaltų kaimelio gyventojų, narė. Dukra, kuri paveldėjo motinos receptų knygą. Knygą, kurioje ne tik pasakiškai skanių patiekalų receptai, bet ir savotiškas motinos dienoraštis. Dienoraštis, kuris atveria duris į motinos pasaulį. Gamindama nepaprasto skonio paštetus ar suflė, moteris mintimis grįžta į vaikystę, sugretina savo bei motinos atsiminimus ir atkuria istoriją, kuri visam laikui pakeitė Dartigenų šeimos gyvenimą. Istoriją, kurios taip lengvai nenuslėpsi, ypač kai yra norinčių pasisavinti nepaprastąją receptų knygą, kad ir šantažo būdu, tačiau kuri galiausiai padeda išsilaisvinti iš praeities demonų.