Dažną dieną man norisi verčiau būti Britanijos vieno svaro moneta, o ne mergaite iš Afrikos. Visi apsidžiaugtų, vos mane išvydę. Galbūt savaitgalį pasisvečiuočiau pas jus, o paskui, nes tokia jau esu permainingo būdo, persikraustyčiau pas vyruką iš kampinės parduotuvės, bet jūs vis tiek nenusimintumėt, nes dorotumėt bandelę su cinamonu arba gurkšnotumėt šaltą kokakolą iš skardinės, o manęs nė neprisimintumėt. Būtume laimingi kaip du meilužiai, susipažinę per atostogas, o paskui užmiršę vienas kito vardą.
Šešiolikmetė nigerietė išsprunka iš imigrantų sulaikymo centro ir vieną dieną išdygsta prie pasiturinčios poros namų durų Londono priemiestyje. Didžiojoje Britanijoje Maža Bitė pažįsta tik Sarą ir Endrių. Sutiko juos Nigerijos paplūdimyje vieną krauju pažymėtą dieną ir ši pažintis negrįžtamai pakeitė juos visus.
„Kita ranka" – talentingai papasakota daugialypė istorija apie tai, ką išgyveno Nigerio deltos žmonės per konfliktą dėl naftos ir ką patyrė Jungtinėje Karalystėje prieglobsčio ieškojusi paauglė našlaitė. Tai istorija apie pabėgėlių bandymą išlikti ir senosios Europos abejingumą. Apie bejausmę globalizacijos mašiną ir kiekvieno žmogaus asmeninę atsakomybę. Apie meilę, ištikimybę, draugystę ir tinkamą laiką grąžinti skolas.
JAV ši knyga buvo išleista pavadinimu „Maža Bitė" (Little Bee), nominuota ne vienam apdovanojimui ir tapo The New York Times bestseleriu. Jos ekranizavimo teises įsigijo Amazon Studios, filmą prodiusuoti ir jame vaidinti sutiko „Oskaro" laimėtoja Julia Roberts.
---
„Ambicinga ir bebaimė knyga, iš Afrikos džiunglių galvotrūkčiais nešanti skaitytoją per šokiruojantį susidūrimą Nigerijos paplūdimyje į Londono žiniasklaidos redakcijas ir šeimyninę kasdienybę žaliuose priemiesčiuose... Ch. Cleave'as panardina skaitytoją į savo veikėjų pasaulius su nepajudinamu pasitikėjimu." – The Guardian
„ nepaprastai įtraukianti ir jaudinanti antroji knyga Cleave'as pasitelkia emocionalų rašymo stilių, kad mestų iššūkį skaitytojo supratimui apie politinį korektiškumą ir etiškus pasirinkimus jaudinanti istorija apie žmogiškumo triumfą." – The New York Times Book Review