XX a. pabaigos Tbilisis. Santvarkų pervartą patiriančio miesto gatvėse vyksta rupus, laukinis gyvenimas, o tolimame jo pakraštyje tebeveikia vadinamoji Idiotų mokykla – oficialiai skirta protiškai atsilikusiems mokiniams, bet tapusi namais daugybei beglobių vaikų. Kiekviena diena Idiotų mokykloje – tai kova už išlikimą, kurio jos auklėtiniai siekia kiekvienas savaip, kartu atrasdami draugystę ir vienas kito palaikymą bei vienintelę šeimą, kurią jiems tenka pažinti.
Aštuoniolikmetė Lela ką tik pabaigė Idiotų mokyklą, bet dar pasilieka joje gyventi – kol apsispręs, ką nori veikti toliau. Ir kai į mokyklą kreipiasi pora iš JAV, norėdama įsivaikinti devynmetį Iraklį, mergina supranta privalanti padaryti viską, ką gali, kad padėtų berniukui. Net jei geriau nei kas kitas žino, kokias paslaptis saugo prie mokyklos žaliuojantis gražių, bet vaisių niekada nesunokinančių kriaušių laukas ir su kokiais pavojais jai teks susidurti bei kokius šiurpius dalykus turės iškelti į dienos šviesą.
Jei reikėtų knygą rekomenduoti draugui, ją apibūdinčiau pirmiausia kaip labai įdomią pažintį su Sakartvelu. Autorė atskleidžia neįtikėtinai detalų, autentišką, nuoširdų ir nepaprastai realistišką XX a. paskutinio dešimtmečio Sakartvelo paveikslą. Ir suderina beveik neįmanomus dalykus – labai sudėtingas, jautrias, aktualias, dėmesio reikalaujančias temas ir lengvumą, žaismingumą, optimizmą, kurie „Kriaušių lauką" paverčia lengvai skaitomu feel-good nuotykių romanu, kuriančiu įtraukiantį savo pasaulį, labai savitą tikrovę ir kartu nagrinėjančiu aktualiausias problemas. – Knygos vertėja Kotryna Garanašvili