„MOTERŲ LAIMĖ“ – romanas apie pirkimo aistrą ir tikrąsias vertybes – ne viskas šiame gyvenime yra perkama ir parduodama... Kai ko vis dėlto neįmanoma nusipirkti...
Moterų laimė – didžiulis, tviskantis, kerintis prekybos centras, užbūręs visas XIX a. pabaigos paryžietes. Tamsios, dulkėtos krautuvėlės turi pasitraukti, keiksnodamos naujų prekybininkų, konkrečiai – apsukraus Moterų laimės savininko Oktavo Murė, triukus.
Naujoji pirkinių Meka apsuka moterims galvas, žadina aistras, verčia beatodairiškai pirkti. Į šį akinantį pasaulį, kuriame viskas turi savo kainą, atvyksta mergina iš privincijos, Deniza Bodiu.
Ja susidomi pats Moterų laimės savininkas Oktavas Murė – nepralenkiamas gundytojas tiek meilėje, tiek versle – be skrupulų naudojasi jam dirbančiomis pardavėjomis ir savo pirkėjų silpnybėmis. Tačiau pažintis su Deniza Bodiu parodo, kad ne viskas šiame pasaulyje perkama ir parduodama.
„Moteris – tai ašis, apie kurią sukasi civilizacija" – E. Zola
Émile Zola (1840-1902) – vienas iš tų rašytojų, kuriuos vertino tiek amžininkai, tiek vėlesnės kartos. Iškiliausias natūralizmo atstovas ir teoretikas, daręs įtaką jaunesniajai rašytojų kartai, Paryžiaus bohemos atstovas, anksti pradėjęs rašytojo karjerą, E. Zola labiausiai pagarsėjo dvidešimties „Rugonų Makarų" romanų ciklu apie penkias dviejų šeimų kartas.