Kiek drąsos reikia žmogui, kad išliktų savimi?
1960-ųjų Šiaurės Karolina. Penkiolikmetė Aivė glaudžiasi su šeima nuomojamame name. Tėvams mirus, jai vienai tenka rūpintis senele, vyresne seserimi ir sūnėnu. Senelę ir seserį puolant ligoms, mergaitė, pati serganti epilepsija, vos pajėgia pakelti rūpesčių naštą.
Ką tik pradėjusi dirbti socialine darbuotoja Džeinė Forester nė neįsivaizduoja, kiek jos pagalbos reikės žmonėms, ypač Aivės šeimai. Pirmą kartą Aivės gyvenime pradedama rūpintis ja pačia, juolab dabar, kai ji tampa nėščia. Deja, vienišos motinos visuomenėje nepageidaujamos, o socialinės institucijos joms taiko itin nehumaniškas priemones. Tik Džeinė gali padėti merginai. Ar užteks jai drąsos, ar tai įmanoma?
Romano „Pamiršti gyvenimai“ veiksmas vyksta rasinės nelygybės ir valstybės vykdomos sterilizacijos programos laikais; čia pasakojama apie dvi jaunas, regis, visiškai skirtingos prigimties, bet dalyvaujančias toje pačioje tragedijoje moteris.
Tikrais įvykiais paremtas Dianos Chamberlain romanas „Pamiršti gyvenimai“ yra rimčiausia iki šiol parašyta jos knyga. D. Benton Frank