1 knyga - Šviesos sūnus: Pirmoje Christiano Jacqo epopėjoje apie faraoną Ramzį knygoje vaizduojamas XIII a. pr. Kr. klestintis Egiptas, valdomas faraono Sečio. Vyresnysis sūnus Šenaras, tingus ir mėgstantis prabangą, yra tikras, kad atėjus laikui užims tėvo vietą.
Tačiau, Šenaro ir rūmų didikų nuostabai, savo įpėdiniu ir Egipto valdovu Setis paskelbia jaunesnįjį savo sūnų Ramzį. Būdamas gudrus ir klastingas sumaniai naudodamasis žmonių silpnybėmis, Šenaras kantriai rengia perversmą, kad užimti sostą. Ar mirus Sečiui liks ištikimi Ramziui keletas jo draugų?.. 2 knyga - Milijonų metų šventykla: Ramziui išaušo iškilmingoji diena: jis vainikuojamas Egipto karaliumi. Jaunasis valdovas turi viską, kas galėtų padėti jam tapti didžiu faraonu: įstabiosios Nefertarės ir savo išmintingosios motinos karalienės Tujos meilę ir ištikimų draugų, kuriais visiškai pasitiki. Kaip tik jie tampa pirmaisiais jaunojo faraono padėjėjais. Tačiau Egipto šlovės ir didybės siekiančiam Ramziui ne taip paprasta išlikti soste: prieš jį telkiasi tamsiosios jėgos, bręsta sąmokslas.
Ar jaunajam faraonui pavyks išvengti žabangų, kurias rezga jo vyresnysis brolis Šenaras? Ar jam pavyks įveikti paslaptingo raganiaus juodąją magiją? Ar Ramzis sugebės užkirsti kelią pražūtingoms hetitų užmačioms? Siekdama nugalėti regimus ir neregimus priešus, karališkoji pora pasirenka vienintelį įmanomą būdą – pastatyti Milijonų metų šventyklą... 3 knyga - Kadešo mūšis: Lemiamas mūšis įvyks prie Kadešo – neįveikiamos hetitų tvirtovės Šiaurės Sirijoje.
Tačiau kaip Ramziui pasirengti tam mūšiui, kai didžiosios valdovo sutuoktinės, jo mylimosios Nefertarės, sveikatą ir grožį naikina pražūtingi kerai, o šalies viduje įžūliai veikia hetitų organizuotas šnipinėjimo tinklas, kurio narius slapta globoja ir palaiko vyresnysis Ramzio brolis Šenaras bei jo sesuo Dolantė? Gyvačių kerėtojo Setau ir jo žmonos padedamas, Ramzis leisis į Pietus, į pasakišką Abu Simbelį, kur esama stebuklingo meilės ir grožio deivės Hatoros akmens – vienintelio vaisto, galinčio grąžinti Nefertarei sveikatą, o paskui su savo armija ir ištikimuoju Nubijos liūtu išžygiuos į Šiaurę, ketindamas stoti į kovą su hetitų imperatoriumi Muvataliu ir neleisti tamsybių jėgoms sunaikinti gimtojo Egipto. Tačiau ar dangiškasis Ramzio tėvas atsilieps į jo šauksmą tą akimirką, kai Egipto ir faraono žūtis atrodo neišvengiama?.. 4 knyga - Abu Simbelio valdovė: Valdžios našta, visais savo gyvenimo rūpesčiais ir džiaugsmais Ramzis dalijasi su karštai mylima Nefertare – savo žmona, kuriai nutaria įteikti pasakišką dovaną: Abu Simbelyje, žvaigždžių valdovės Hataros globojamoje Nubijos vietovėje, Nilo vingio juosiamose uolose Ramzis įsako iškalti dvi šventyklas – amžinos jųdviejų su Nefertare meilės simbolį.
Tačiau šešėliai virš Ramzio ir jo mylimosios galvų tirštėja... Nubijoje prieš faraoną nepaliauja rezgęs pinkles jo vyresnysis brolis Šenaras; Ramzio sūnus Kha vos atsispiria nuožmiojo Libijos mago Ofiro kerams, tačiau to dar negana: net savo sostinėje, puikiajame Pi-Ramzyje, Faraonas priverstas susiremti su buvusiu draugu – hebraju Moze, po daugelio metų sugrįžusiu Egiptan iš dykumos ir siekiančiu išvesti hebrajų tautą į Pažadėtąją žemę... Ar ištikimojo raštininko Amenio, gyvačių kerėtojo Setau, įžvalgiojo Ašos pagalba ir Abu Simbelio valdovės – Nefertarės meilės magija įstengs apsaugoti Šviesos Sūnų? 5 knyga - Po vakarų akacija: Paskutinis, penktasis romanas apie didįjį Egipto faraoną, užbaigiantis Ramzio gyvenimo istoriją. Ramziui jau penkiasdešimt. Jo pastangomis Egiptas klesti, tačiau likimas vis dar nesuteikia geidžiamos sielos ramybės: reikia valdyti šalį, nuolat rūpinantis žmonių gerove. Ramzis iš visų jėgų stengiasi išsaugoti taip nelengvai pasiektą taiką, kovodamas su daugybe kliūčių: hetitų imperatorius, grasindamas nauju karu, reikalauja, kad faraonas vestų jo dukterį; kurstomi Malfio, kraupiojo burtininko Ofiro brolio, sukyla ištroškę keršto libai... Ramzis – vis toks pat stebukladarys, Šviesos Sūnus, sugebąs pakeisti klimatą, paversti priešą sąjungininku ir palenkti savo pusėn dieviškąją galią. Bet per paskutiniuosius keturiasdešimt valdymo metų laikas vieną po kito nusineša amžinybėn visą gyvenimą jį lydėjusius draugus ir ištikimus padėjėjus, palikdamas jį vis vienišesnį kovoje su Egipto priešininkais.
Išmušus paskutiniosios priešės – senatvės – valandai, Ramzis atsisėda Vakarų akacijos paunksnėje, pasirengęs paskutinei kelionei. Dabar raštininkas Amenis, ištikimai tarnavęs savo valdovui visus šešiasdešimt septynerius jo valdymo metus, jau galėtų padėti į šalį papirusą ir teptuką... bet pirma jis privalo širdies krauju parašyti pasakiškojo Šviesos Sūnaus – savo draugo ir didžiojo faraono – istoriją...