Populiariausia „New York Times" knyga
„Blogą kraują" leidiniai „The New York Times", „Time", „Wall Street Journal" ir „Washington Post" pripažino viena geriausių metų knygų.
„McKinsey" metų verslo knyga
Ši knyga pranoko visus mano lūkesčius. Pradėjęs skaityti, negalėjau atsiplėšti. Knygoje aprašyta gudri afera, įmonių intrigos, žurnalų ir laikraščių pagrindiniai straipsniai, pašliję šeimos santykiai ir 10 mlrd,. dolerių vertės įmonės žlugimas.
– Bill Gates
Išsamus pasakojimas iš pirmų lūpų apie kvapą gniaužiantį milijardų dolerių vertės startuolio „Theranos" išgarsėjimą ir sensacingą žlugimą, kurio autorius – ne vieną apdovanojimą pelnęs žurnalistas. Jis pirmasis atskleidė šią istoriją ir papasakojo ją iki pat pabaigos, nepaisydamas charizmatiškosios „Theranos" vadovės spaudimo ir armijos jos advokatų gąsdinimų.
2015 m. „Theranos" įkūrėją ir generalinę direktorę Elizabetą Holms (Elizabeth Holmes) daugelis laikė moterimi, prilygstančia Stivui Džobsui (Steve Jobs). Genialios Stanfordo universitetą metusios merginos įkurtas startuolis pristatęs prietaisą, galintį kraujo tyrimus atlikti daug greičiau ir paprasčiau, žadėjo padaryti perversmą medicinos pramonėje. Gavusi investuotojų Lario Elisono (Larry Ellison) ir Timo Dreiperio (Tim Draper) paramą, per lėšų pritraukimo etapą bendrovė „Theranos" savo akcijų pardavė už daugiau kaip 9 mlrd. dolerių, o Holms turtas išaugo iki 4,5 mlrd. dolerių. Bet buvo viena problema – technologija neveikė.
Ne vienus metus Holms savo investuotojus ir bendroves „Safeway" ir „Walgreens", su kuriomis bendradarbiavo, klaidino slėpdama, kad jos technologija netinkama ir turi rimtų trūkumų. Tuo metu Holms ir jos partneris Ramešas Balvanis (Ramesh Balwani) sukūrė emociškai nestabilią ir paslaptingą darbo aplinką, kurioje „Theranos" darbuotojai nuolat matė, kaip vos išsakę kokias nors abejones kolegos iškart atleidžiami. Dėl netinkamos bendrovės veiklos buvo pateikta maždaug milijonas klaidingų kraujo tyrimų rezultatų. Kai kurie sukėlė didelį pavojų pacientų sveikatai.
Kai gavęs pirmąjį pranešimą laikraščio „The Wall Street Journal" žurnalistas Džonas Kereiru (John Carreyrou) ėmė domėtis bendrove, tiek jam, tiek laikraščiui, tiek šaltiniams buvo pagrasinta teismais. Nepaisydama bauginimų, 2015 m. pabaigoje „The Wall Street Journal" redakcija paskelbė pirmuosius straipsnius apie „Theranos". Iki 2017 m. pradžios bendrovės vertė sumažėjo iki nulio, o 2018 m. birželį Holms buvo pateikti valstybiniai kaltinimai dėl sukčiavimo pasitelkus komunikacijos priemones.
Tai prikaustantis dėmesį pasakojimas apie stambaus masto aferą, pamokanti istorija apie rizikingus Silicio slėnio pažadus ir įsiplieskusią šių dienų aukso karštligę.