Išsekusi nuo įtampos, kad yra kalta dėl brolio ligos, penkiolikametė Kali ima save žaloti ir galiausiai pakliūva į „Pajūrio pušyną“, psichiatrijos ligoninę, kurią merginos, „viešnios“, vadina „Nupušimu“. Iš pradžių ji nekalba, tačiau per individualiosios ir grupinės terapijos seansus sukyla prisiminimai ir ateina suvokimas. Iš lėto Kali vaduojasi iš liūdnos tylos ir galiausiai supranta, kaip jos pakrikusi šeima susijusi su brolio liga.
Knygoje „Pjūvis“ pasakojama apie Kali ir jos likimo drauges, kurios žalodamos savo kūnus bando atkreipti dėmesį į save ir pralaužti tėvų ir visuomenės abejingumo sieną. Ši knyga, kaip ir Laure Halse Anderson „Kalbėk“, su užuojauta ir tikroviškai parodo, jog sunku prabilti apie skriaudą ir bejėgiškumą.
Perskaičiau šią knygą, nes anksčiau pati užsidariusi pjaustydavausi. Su manimi buvo elgiamasi kitaip, buvau laikoma psiche, nes labai greitai įsiusdavau dėl menkniekio. Atrodė, nieko negaliu padaryti, maniau, kad jeigu kaip reikiant įpyksiu, pratrūksiu ir nusižudysiu – nebereikės tada pjaustytis. Dabar žinau, kad galiu valdyti savo jausmus, žinau, kad turiu draugų, kuriems rūpiu ir kurie gali padėti susidoroti su mano problema. Kali veikiausiai jautėsi lygiai taip pat.
Skaitytoja
Patricia McCormick (Patricija Makormik), du kartus laimėjusi Nacionalinę knygų premiją, yra didžiulio pripažinimo sulaukusių romanų autorė. Rašytoja nebijo imtis nepatogių temų, jos pribloškiančios, tikroviškos ir nepalieka abejingų. Lietuvių kalba išleistos abi autorės knygos „Parduota“ ir „Niekada nesuklupk“ yra paremtos tikrais įvykiais.