Ar žinai, kad klaidos yra neatsiejama tyrinėjimo dalis? Išradėjai nuolat daro klaidų, kol jiems pagaliau pavyksta rasti, tai ko ieškojo. Ką pasakytume Kolumbui, jei po pirmo nesėkmingo bandymo jis būtų nutaręs mesti savo paieškas? Tikriausiai ragintume bandyti toliau ir nepasiduoti, tačiau kodėl sau dažnai neleidžiame klysti net dėl smulkmenų ir nuolat kremtamės, kad esame netobuli?
Kai kurie vaikai, pasimokę iš mūsų, anksti pradeda kelti sau neįveikiamus reikalavimus, gniuždančius ir atimančius gyvenimo džiaugsmą.
Garsios psichoterapeutės pateikia kognityvinės bihevioristinės psichologijos principais grįstus praktiškus bei smagius pratimus ir pavyzdžius, kurie padės vaikui įveikti klaidų baimę, labiau pasitikėti savimi ir pažaboti savikritiškas mintis, trukdančias pabaigti darbus iki galo, džiaugtis ir išbandyti naujus dalykus.
Ši Amerikos psichologų asociacijos knyga "Ką daryti, kai bijai suklysti" yra puiki priemonė, mokanti vaiką drąsiai sėstis prie savo gyvenimo vairo ir keliauti po neatrastas teritorijas smalsiai ir be baimės. Skirta vaikams nuo šešerių metų, tačiau puikiai tinka ir suaugusiesiems.
Perskaitęs šią knygą "Ką daryti, kai bijai suklysti?", vaikas išmoks:
- nebijoti suklysti ir priimti klaidas;
- lengviau atsitiesti po nesėkmių;
- iš patirties pasisemti žinių;
- labiau pasitikėti savimi, įveikti savikritiką;
- drąsiai imtis naujų dalykų;
- lengviau priimti sprendimus, neatidėlioti.
Iš anglų kalbos vertė Justina Mikeliūnaitė