Kaip maitinimas krūtimi formuoja šeimą. Tarptautinės demografijos ir maisto ekspertams visiškai aišku, kad žindymas - seniausias ir lig šiol plačiai taikomas nėštumų reguliavimo metodas, nors skeptikai tai vadina bobučių pasakomis. Faktiškai ir tie, ir anie teisūs, tik jie turi omeny visai skirtingus dalykus. Moksliniais tyrimais, kurie buvo atlikti primityviose tautose, nustatyta, jog tik tam tikras žindymo būdas pratęsia nevaisingumą. Jam būdingas ypatingas motinos ir kūdikio artumas, kuris primityviose gentyse yra savaime suprantamas.
Šeila Kipli tai pavadino ekologišku žindymu, norėdama parodyti, kaip jis skiriasi nuo vakarietiško civilizuoto žindymo, kuris neapsaugo nuo nėštumo. Be to, ekologišką žindymą ji dar vadina natūraliąja motinyste, tuo pabrėždama, jog kalbama apie visumą, kuri apima ne tik kūdikio priežiūrą, bet ir visos šeimos šiltus santykius.
Moterys, gyvenančios vakarietiškoje civilizacijoje gali ekologiškai žindyti ir apsisaugoti nuo nėštumų. Jos taip ir daro. Taigi skaitytojos susipažįsta, kaip ekologiškas žindymas apsaugo nuo nėštumo, o taip pat įsitikina, kad šitokia motinystė būna maloni.
Šeilos Kipli knyga tarp žindančių motinų populiari jau nuo pirmojo leidimo - 1969 m. Šis leidimas - peržiūrėtas ir papildytas. Pradinio tyrimo duomenis patvirtina duomenys, surinkti 1969-1989 m. Moksliniai tyrimai ir asmeninė autorės patirtis leidžia manyti, kad ši knyga - tikrai patikimas originalus šeimos planavimo vadovas.