Įtemptas psichologinis detektyvas, atskleidžiantis Didžiosios Britanijos slaptųjų tarnybų darbo ypatumus Šaltojo karo metais, kai Rusijos šmėkla gąsdino visą pasaulį.
Garsiajam Johno Le Carr romanų personažui, aštunto dešimtmečio šerlokui Džordžui Smailiui tenka spręsti pasaulinio masto užduotį. Įsimylėjusi rusų agentė išduoda šiurpią paslaptį: britų centrinėje žvalgyboje, „Cirke“, yra kurmis – dvigubas sovietų agentas, prasirausęs iki aukščiausių ešelonų. Vadovaujamas Karlo iš Maskvos saugumo, šnipas jau spėjo niekais paleisti slapčiausias žvalgybines operacijas ir sunaikino produktyviausius informatorių tinklus. Dž. Smailis nespėja pasidžiaugti pensininko gyvenimu – iškviestas buvusio kolegos jis „Cirkui“ nežinant turi išsiaiškinti, kuris iš viršiausių valstybės sargų pardavinėja savus ir kokie jo motyvai. Faktas vienas – agentas yra ypač gudrus ir galingas. Pasitelkęs ilgametę operatyvininko patirtį Džordžas pradeda skaičiuotę: Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis. Šnipas!
Johno le Carr pseudonimu pasivadinęs Davidas Cornwellas (g. 1931 m.) priklausė britų žvalgybai nuo 1959 iki 1964 m. Vėliau jis parašė dvidešimt du romanus, kurie buvo išleisti trisdešimt šešiomis kalbomis, ir yra laikomas geriausiu šnipų detektyvų autoriumi. Detalės, kuriomis aprašomas žvalgybos darbas, yra tokios tikroviškos, jog rašytojas netgi kaltintas valstybės paslapčių išdavimu, nors pats teigia: „Geras rašytojas yra visų sričių, išskyrus savęs paties, ekspertas. O ta tema, jeigu yra protingas, neprasižioja.“ Taigi, autorius atkakliai ginasi, kad viskas yra tiesiog išgalvota. Kad ir kaip būtų iš tikro, jo nukalti žvalgybininkų terminai kurmis, žibintininkai, auklės, motinėlės ir kt. prigijo JAV saugumo tarnybose. Daug Johno le Carr knygų yra virtusios filmais, tarp kurių Ištikimas sodininkas, Rusų namas, Mažoji būgnininkė, taip pat Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas. Šiuo metu statomi dar du trileriai.