Šlaistydamasis Liverpulio gatvėje apie stotį, Lainas pasisiūlo pagelbėti aklam vyrui – įkelti į furgonėlį lagaminą. Šešiolikmetis atsibunda bjauriai jausdamasis, pro rūką prisimena tik prie burnos ir nosies prispaustą migdomaisiais sudrėkintą skudurą. Jis požeminiame bunkeryje, o liftas – vienintelis būdas į jį patekti. Bunkerį valdo nepažįstamasis. Jis nuleidžia dar penkis žmones, ir nė vienas jų nenutuokia, kodėl jie čia, kas juos uždarė ir ar kada beištrūks į laisvę.
Kevino Brookso „Dienoraštis iš bunkerio“ sukrečiantis, šokiruojantis, kontroversiškas ir tuo pačiu įtraukiantis bei tikroviškas pasakojimas šešiolikmečio akimis. Autorius yra parašęs garsiuosius romaus „Martynas Pigas“, „Lukas“, „Kendė“, „Mirusiųjų kelias“. Jo knygos aštrios ir priverčiančios susimąstyti. Būtent dėl tokio rašymo stiliaus jis išskirtinai mėgstamas jaunimo. Kevinas Brooksas yra ne vienos tarptautinių literatūros premijų laureatas.
Lainas, šešiolikmetis paauglys, gyvena gatvėje. Vieną dieną jis pagrobiamas ir įkalinamas požeminiame bunkeryje. Iš pradžių vaikinas pamano, kad buvo pagrobtas dėl išpirkos – jis turi turtingą ir garsų tėvą. Tačiau ši istorija visai kitokia... Ji šokiruos, sujaudins ir sukrės.
Negaliu patikėti, kad užkibau.
Vos pramerkęs akis žinojau, kur aš.
Bunkeryje.
Čia šeši kambariukai, po tris abipus ilgojo koridoriaus.
Jokių langų nėra. Nei durų. Vienintelis kelias čia patekti ar išeiti – liftas.
Ką jis man darys?
Ką aš darysiu?
Jeigu neklystu, liftas nusileis po penkių minučių.
Ir nusileidžia. Tik šį kartą jis netuščias...
„Nuoširdžiai rekomenduočiau šią knygą visiems, kas turės drąsos ją perskaityti.“