Paskutinį kartą knyga apie chorvedžio darbą lietuvių kalba buvo išleista daugiau nei prieš 40 metų (J. Narvidas, Chorinio darbo pagrindai, 1969). Nuo to laiko pasaulis gerokai pasikeitė.
Rasos Gelgotienės Choro vadovo užrašai – tai patraukli, aiškios struktūros, šiuolaikiška, nuoširdi ir kartu labai praktiška knyga. Su didžiausiu susidomėjimu skaičiau pastraipas apie gimtosios kalbos naudojimą vokalo formavimui, apie dikcijos priklausymą nuo gero balsių, – o ne priebalsių, – tarimo. Labai vertingos kai kurios pastabos dėl lotynų kalbos tarimo. Sužavėjo autorės rūpinimasis gero dainininko perspektyvomis, balso higiena (duodamas išsamus balso ilsinimo receptų sąrašas). Pasiūlytas įspūdingai paprastas ir suprantamas ritmo notacijos paaiškinimas muzikinio rašto neišmanantiems choristams. Detaliai aprašyti universalūs gero sceninio vaizdo pricipai.
Daugelį chorinio darbo aspektų Rasa Gelgotienė mato ne vien talentingos choro dirigentės, bet ir modernios kultūros vadybininkės akimis. Be didelių užuolankų ir įprastos mistifikacijos aptariamos aktualios struktūrinės bei organizacinės chorinio darbo sritys: choro įvaizdžio kūrimas, santykiai su žiniasklaida, reklama, chormeisterių darbo organizavimas, finansų tvarkymas, choro vadovo motyvacija ir apmokėjimas.