Visiems gerai žinoma sena anglų ir prancūzų tautų „draugystė“ romane „Vieneri metai mėšle“ pateikiama šiuolaikinio jauno brito akimis. Tai romanas apie linksmus jauno anglų verslininko Paulio Vesto, siekiančio pritapti Paryžiuje, nuotykius. Taip pat ir apie sunkumus, jo patirtus bandant Prancūzijos sostinėje sukurti ir atidaryti angliškų arbatinių tinklą.
„Mėšlas" romane ir metaforiškas, ir realus. Šunys Paryžiaus gatvėse jo „prikrauna" po 15 tonų kasmet ir apie 650 paslydusių ir susižeidusių žmonių atsiduria ligoninėje, tad šmaikštūs patarimai, kaip to išvengti, tikrai vertingi. Ne mažiau naudingi ir pamokymai, kaip bendrauti su prancūzų biurokratija, susitarti su paniurusiu Paryžiaus padavėju, ištverti prancūzų susitikimus ar iškęsti streiką – savitą prancūzų sporto formą.
Stephen’as Clarke’as (g. 1958 m.), britų žurnalistas ir rašytojas, Paryžiuje gyvena daugiau nei dešimtmetį. Juokais parašytas jo romanas „Vieneri metai mėšle“ iš pradžių buvo išleistas Paulio Vesto slapyvardžiu autoriaus lėšomis. Tačiau netrukus teko kartoti tiražą, nes šis šmaikštus kultūrinius dviejų tautų skirtumus aprašantis romanas tapo labai populiarus. Pasak autoriaus, visi romano veikėjų prototipų vardai pakeisti – taip jis siekia apsisaugoti nuo skaitytojų, dėvinčių Yves’o Saint Laurent’o kostiumus ar seginčių Christiano Dioro sijonus, kaltinimų.