TAI KNYGA:
suteikianti įkvėpimo ir drąsos,
nukreipianti į „Kas aš esu ir ko aš ieškau?“,
rodanti kelią į vidinę ramybę.
„… Kiekvienąkart prisiliesdamas prie jo žodžių, nuskambėjusių įvairiuose veikaluose prieš trisdešimt metų, patiriu fizinį sukrėtimą, tarsi elektros šoką. O kaip sukrėsti, kaip sujaudinti turėjo šie liepsningi žodžiai, kai juos tarė šio didvyrio lūpos!”
– Romainas Rolandas
Įkvepianti Svamio Vivekanandos asmenybė XIX a. pabaigoje – XXa. pradžioje buvo puikiai žinoma tiek Indijoje, tiek Amerikoje. Indų vienuolis staiga išgarsėjo 1893-ųjų Čikagos Religijų Parlamente, kuriame jis atstovavo hinduizmui. Puikus Vakarų ir Rytų kultūrų išmanymas, dvasinis įžvalgumas, išraiškinga kalba, nuoseklus dėstymas, atjauta, turtinga asmenybė ir fizinis jo grožis palenkė daugelio amerikiečių širdis. Žmonės susižavėję su meile prisimena šią asmenybę net tada, kai buvo susitikę tik kartą, prieš penkiasdešimt metų…
Per trisdešimt devynerius savo gyvenimo metus (1863-1902), iš kurių tik dešimt buvo pašvęsti visuomeniniam gyvenimui, jis paliko keturis kūrinius: Džnana joga, Bhakti joga, Karma joga ir Radža joga. Jie visi yra tapę hinduizmo filosofijos klasika.