Bestselerio Leonardo gulbės autorė, susiedama ištisas epochas, žvelgia į dviejų nepaprastų moterų širdis, kad atskleistų vadinamąjį Elgino marmurą supančias aistras, ambicijas ir prieštaravimus.
Elgino marmuras jau kone du šimtmečius eksponuojamas Britų muziejuje, ir beveik visą tą laiką jį supa gausybė ginčų ir prieštaravimų. Knygoje „Atėnės pagrobimas“ Karen Essex pateikia neįtikėtiną skulptūrų kelionės į Angliją istoriją dviejų moterų – Merės Nisbet, Elgino erlo, buvusio Britanijos pasiuntinio Konstantinopolyje, žmonos, ir Aspasijos, galingiausio Atėnų aukso amžiaus veikėjo Periklio mylimosios, – akimis.
Pačiame karų su Napoleonu įkarštyje dvidešimt vienerių metų gražuolė škotė ir turtinga paveldėtoja, ką tik tapusi Elgino grafiene, sužavi Otomanų imperijos galinguosius ir, pasitelkusi savo kerus, gauna jų leidimą įžūliam savo vyro sumanymui: nuardyti nuo Partenono sienų skulptūras ir išgabenti jas į Angliją. O dviem tūkstantmečiais anksčiau Aspasija, garsi Atėnų filosofė ir kurtizanė, žinoma šio miesto gyvenimo figūra, pasitelkusi savo protą, žavesį ir įtaką, lygiai taip pat atkakliai remia Periklį ir padeda jam įveikti aršų miestiečių pasipriešinimą jo sumanymui statyti Akropolyje įspūdingiausius pasaulio istorijoje architektūros ir meno paminklus.
„Atėnės pagrobimas“ – tai romantikos ir intrigų, gobšumo ir šlovės troškimo sklidinas kerintis istorinis pasakojimas, leidžiantis pažvelgti į intymų dviejų įtakingiausių ir žavingiausių pasaulio moterų gyvenimą.
Karen Essex yra romanų Kleopatra, Faraonas ir tarptautinį pripažinimą pelniusio bei 2007 metais Italijoje prestižinę Romos premiją užsienio autoriams laimėjusio romano Leonardo gulbės autorė, garsi žurnalistė ir dramaturgė. Gyvena Los Anžele.