XVI-XVII amžiaus Indija. Tikrais faktais paremtoje knygoje pasakojama gražuolės Mehr un Nisos, Mogolų imperatoriaus Akbaro rūmininko dukters, gyvenimo istorija. Mergina dar vaikystėje pamilsta Akbaro sūnų, sosto įpėdinį Salymą. Salymas taip pat neabejingas juodakasei mėlynakei persei, bet likimas ir skirtinga kilmė juos išskiria - Salymas tampa imperatoriumi Džahangyru ir Mehr un Nisa turi pasitraukti. Tačiau moteris neabejoja, kad pasitraukia laikinai, - jos gyvenimo tikslas aiškus: ji žūtbūt turi ištekėti už Džahangyro, nesvarbu, kokias kliūtis reikės įveikti.
Kovodama už savo laimę, ši drąsi ir išdidi moteris įsiveržia į vyrišką Mogolų kultūrą. Ar jai pavyks tapti imperatoriene?
„Dvidešimtoji žmona" - ne tik meilės romanas, bet ir Indijos istorijos bei kultūros kaleidoskopas: nuo mūšių, nulėmusių valstybės likimą, iki papročių, sukūrusių savitą visuomenę. Indū Sundarešan praskleidžia imperatoriaus haremą gaubiantį paslapties šydą ir įrodo, kad vyrams priklausantį pasaulį gali valdyti moteris, jeigu ji yra asmenybė.
„Dvidešimtoji žmona" patiks visiems, kuriuos traukia didinga ir slėpininga Indijos praeitis.