2014 metai, Lvivas. Čia kariaujančios šalies užnugaryje gyvena ir dirba 27-erių Marta. Nors yra iš „šiaudinių našlaičių“ kartos, sau ir vaikinui Maksui ji sugebėjo sukurti komfortišką viduriniosios klasės gyvenimą. Jiedu mėgaujasi brangiais pirkiniais, poilsiauja užsienyje, slidinėja brangiuose kurortuose – kaip ir dauguma jaunų žmonių gyvena saldžioje megapolio iliuzijoje. Tačiau Ukrainos rytuose įsiplieskęs karas sugriauna jaukų judviejų pasaulėlį – Maksas išeina savanoriu į kariuomenę. Tolydžio aštrėjantis Martos vidinis konfliktas ir apmaudas, kad mylimasis iškeitė ją į „heroizmo narkotiką“, priverčia permąstyti vertybes ir pasirinkti naują gyvenimo kryptį.
Europos Sąjungos literatūros premija apdovanotame romane aptariama daug aktualių temų: karinė prievolė ir moralinė pareiga, visuomenės stereotipai, patriotizmas, nacionalizmas, požiūris į pabėgėlius bei dvikalbystę ir moters vaidmuo, seksualumas, teisės ir laisvės.
Haska Šyjan (g. 1980 m.) – rašytoja, poetė ir vertėja. Lvivo nacionaliniame Ivano Franko universitete studijavo klasikinę filologiją. Pirmąjį romaną „Medžiok, daktare, medžiok!“ parašė mobiliajame telefone, kurį laiką gyvendama lovos režimu. Antrasis romanas „Už nugaros“ susilaukė pripažinimo Ukrainoje ir buvo įvertintas Europos sąjungos literatūros premija.