„Aš neturiu nei pinigų, nei turto, nei vilties. Esu laimingiausias žmogus pasaulyje. Prieš metus, net prieš pusmetį, tariausi esąs menininkas. Daugiau apie tai negalvoju, aš tiesiog esu."
„Vėžio atogrąža" – ekstravagantiškas himnas neprilygstamam seksualumo ir laisvės pasauliui. Romanas pradėjo XX a. literatūros išsilaisvinimo procesą ir visiems laikams pakeitė amerikiečių literatūrą. Samuelis Beckettas knygos pasirodymą pavadino „monumentaliu šiuolaikinio literatūrinio gyvenimo įvykiu".
Skurstantis nepripažintas rašytojas trečiajame dešimtmetyje atvyksta į Paryžių ir neria tiesiai į bohemos dugną. Amerikoje lieka nenusisekęs vedybinis gyvenimas, nepavykusi karjera, o čia tarp Monparnaso prostitučių, sutenerių, kitų skurstančių rašytojų ir dailininkų verda naujas gyvenimas.
Henry Miller (1891–1980) – JAV rašytojas, moderniosios literatūros klasikas. Gimė Niujorke, bet ilgą laiką gyveno Paryžiuje – kol Europoje įsitvirtino naciai. Pirmasis jo autobiografinis romanas „Vėžio atogrąža", išleistas 1934 m. Prancūzijoje, dėl seksualiai atviro turinio buvo apkaltintas nepadorumu ir iškart uždraustas rašytojo tėvynėje JAV ir Didžiojoje Britanijoje.