Filosofinė tragedija „Faustas“ – nemari klasika, sukurta Johano Volfgango Gėtės (Johann Wolfgang von Goethe). Ši epinė gėrio ir blogio kova lyg šiol yra laikoma didžiausios apimties eiliuotu kūriniu vokiečių kalba. Autorius buvo jau gana brandaus amžiaus, kai rimtai užsimojo kurti šią anksčiau pradėtą tragediją, o baigė sulaukęs aštuoniasdešimties. Taigi, tai yra rimčiausias, ilgiausiai brandintas ir svarbiausias rašytojo darbas, kuriame nagrinėjamos žmogiškosios prigimties, galimybių, nepasitenkinimo gyvenimu temos.
Savo kūrinyje Johanas Volfgangas Gėtė sutalpino ir istoriją nuo pat antikos laikų, ir biblinį pasaulio suvokimą – žemę, pragarą bei rojų. Pagrindinis veikėjas Faustas primena šiandieninį žmogų: skubantį, žingeidų, smalsų. Dėl jo sielos lažinasi Dievas ir Mefistofelis, o Faustas ir pats ja naudojasi siekdamas žinių.
Johanas Volfgangas Gėtė „Faustą“ rašė beveik visą savo gyvenimą – apie 60 metų. Todėl kūrinys sudėtingas ir daugiasluoksnis. Jame telpa visa Europos istorija nuo Homero.
Legendinis XVI amžiaus burtininkas, magas Faustas, kuris buvo žinomas dar Šekspyro laikais, įkvėpė ne vieną literatūros kūrinį, tačiau labiausiai jį išgarsino būtent J. V. Gėtės parašyta filosofinė drama, po kurios Faustas jau tapo daugelio muzikos, dailės, kino, teatro kūrinių personažu.
Gėtės Faustas yra eruditas, mokslininkas, sėkmingas, tačiau gyvenimu nepatenkintas žmogus. Kai Mefistofelis susilažina su Dievu, kad privers Faustą atsitraukti nuo aukštų siekių ir pasitenkinti gyvenimiškais malonumais, Faustas tampa velnio vilionių auka. Jis sudaro sandorį, kuriuo įkeičia savo sielą mainais į beribes žinias ir malonumus. Tačiau Faustas netiki, kad bus akimirka, kai jis pajus visišką pasitenkinimą ir laimę. Taigi Mefistofelio darbas prasideda.
Nepasotinami, nerimstantys, ateityje prasmės ir laimės ieškantys žmonės, pasiryžtantys dėl to paaukoti svarbius dalykus ir dabar vadinami faustiškais.
Yra nedidelė dedikacija