Šiuolaikinės Vakarų medicinos pasiekimai iš tiesų stulbinantys. Visas dabartines jos galimybes sunku aprašyti. Ypač įspūdingi pasiekimai chirurgijos srityje – net ir tais atvejais, kai paciento kūnas būna sunkiai sužalotas, jį pavyksta išgelbėti. Į arteriją įstačius kateterį, gydytojai gali išgelbėti pacientą, mirštantį dėl arterijoje susidariusio trombo, išgydyti nuo miokardo infarkto ir t. t. Esant ypač sunkiems atvejams šiuolaikinė Vakarų medicina demonstruoja aukščiausią lygį. Būtina pažymėti ir neabejotinus vakcinacijos pasiekimus, leidusius išsaugoti milijonus žmonių gyvybių.
Tačiau kalbant apie lėtines ligas, Vakarų medicinos pasiekimai atrodo kur kas kukliau, o siūlomas gydymas yra netinkamas ir neveiksmingas. Pavyzdžiui, Vakarų gydytojai stengiasi sumažinti aukštą paciento kūno temperatūrą arba naudodami priešvėžinius preparatus net sunaikina sveikąsias žmogaus ląsteles. Tai prieštarauja normaliai žmogaus organizmo reakcijai į ligą.
Aš pats įgijau vakarietiškos mokyklos medicininį išsilavinimą, esu susipažinęs su Vakarų medicina, niekada neneigiau jos pasiekimų ir niekada nebuvau priešiškai nusiteikęs jos atžvilgiu. Tačiau man atrodo, kad Vakarų medicina į Rytų mediciną daugeliu atveju žiūri kaip į kažkokią senieną, susijusią su prietarais, ir todėl nenori naudotis neabejotinais jos pasiekimais.
Tikroji medicinos paskirtis – gydyti žmones, ir aš tikiu, kad sujungus Vakarų ir Rytų medikų pasiekimus, galimas didžiulis progresas šioje srityje. Aš tikiu, kad Vakarų medicinai atėjo laikas baigti visuotinai neigti Rytų mediciną, o priešingai – pasistengti suprasti ir priimti ją.