Kaip šmaikštavo Jerry Seinfeldas, per laidotuves vidutinis pilietis mieliau gulėtų karste, nei sakytų atsisveikinimo kalbą. Mes bijome kalbėti viešai, jaudinamės per darbo pokalbius, dėl nervinės įtampos susikertame per egzaminus, prarandame kantrybę transporto spūstyse. Ar ne ironiška, kad gyvendami moderniame, industriniame technologijų pasaulyje, kuriame mums vis mažiau kyla rimtų išlikimo pavojų, kasmet jaudinamės vis labiau?
Ir kodėl nesijaudina gydytojai siaubingų traumų akivaizdoje? Ar gaisrininkai, skubantys į degantį pastatą? Kuo skiriasi geležinių nervų žmonės nuo paprastų mirtingųjų ir ar įmanoma išlikti šaltakraujams spaudžiant įtampai?
Pasitelkdamas naujausių tyrimų duomenis apie baimės neurologiją, knygos autorius Taylor Clark atskleidžia paslaptį, kodėl vieni lemiamais momentais suklesti, o kiti gėdingai užsikerta. Ir tikrai ne dėl to, kad jiems būtų svetimas baimės jausmas. Priešingai – jie jį išnaudoja. T. Clark parodo, kaip baimę, nerimą ir stresą paversti naudingu sąjungininku pakeliui į sėkmę ir pasitikėjimą.