Dr. Viktoras Franklis (1905-1997) - pasaulinio garso psichiatras ir vienas įtakingiausių XX amžiaus mąstytojų. Naujos psichologinės krypties - egzistencinės analizės (logoterapijos) pradininkas. Jis vertinamas kaip viena ryškiausių psichologijos asmenybių nuo Froido ir Adlerio laikų. Dr. V.Franklis buvo Vienos universiteto psichiatrijos ir neurologijos profesorius, tarptautinio masto lektorius ir mokytojas. 29 pasaulio universitetų garbės daktaras. 32 knygų, išverstų į 32 kalbas, autorius.
Ar gyvenimas, mirtis, darbas, meilė turi prasmę? Kaip prasmės jausmas gali padėti išsaugoti psichinę sveikatą ir koks yra gydytojo vaidmuo ieškant šios prasmės? Tokius klausimus kelia V. Franklis savo veikale "Sielogyda: gydytojo rūpestis - siela".
Remdamasis gausybės atvejų analize, taip pat savo, kaip vokiečių koncentracijos stovyklų kalinio, patirtimi, dr. V. Franklis pateikia nuostabų priešnuodį vidinei turšybei ir betiksliškumui, kurie tapo mūsų laikų masine neuroze. Knyga pirmiausiai skirta psichologams, psichoterapeutams bei šių sričių studentams, taip pat visiems besidomintiems psichologija bei keliantiems egiztencinius gyvenimo prasmės klausimus.