Satsangai, arba dvasiniai pašnekesiai – tai žinios apie amžinąsias tiesas, Visatos dėsnius, kurių laikydamasis kiekvienas gali gyventi santarvėje su savimi ir aplinkiniu pasauliu.
Joga – seniausia žmonijai žinoma dvasinių žinių sistema. Senaisiais vedų kultūros laikais jogos žinias Dvasiniai Mokytojai perteikdavo per satsangus – dvasinius pokalbius apie amžinąsias tiesas, Visatos raidos ir žmogaus gyvenimo dėsnius. Tuos dėsnius pažindamas ir jų laikydamasis kiekvienas, nepriklausomai nuo tautybės, kilmės, religijos, socialinės ar visuomeninės padėties gali išmokti gyventi santarvėje su savimi ir aplinkiniu pasauliu.
Tai – pirmoji dvasinio mokytojo Šri Prakaš Dži satsangų knyga. Joje aptariamos temos, kurias galima vadinti dvasinių žinių pamatu: kodėl svarbus žmogaus dvasinis tobulėjimas ir kokios dvasinės praktikos tam yra naudojamos, kas yra meditacija ir kuo ji skiriasi nuo maldos, kaip formuojasi žmogaus likimas ir kaip jį galima keisti, kokią įtaką žmogaus gyvenime daro jo mintys ir kodėl taip svarbu dirbti su savimi, kaip pažinti save ir kaip stiprinti savo dvasinę energiją.
Knygoje „Satsangai 1. Jogos žinių pagrindai“ pateikiamas dvasines žinias gražiai iliustruoja ir daug alegorinių pasakojimų, suteikiančių pasakojimui gyvumo, įtaigumo.
Dvasinio Mokytojo Šri Prakaš Dži satsangus užrašė ir redagavo jo mokiniai. Tekstuose siekta išlaikyti Mokytojui būdingą kalbą, frazes ir posakius. Knygos gale pateikiamas dažniausiai vartojamų terminų žodynėlis.