„Parašiau šią knygą norėdamas iš arčiau pažvelgti į savo gyvenimo profesiją ir su viltimi, kad gal ji patrauks Skaitytojo dėmesį, nes kalba apie dalykus, kurie anksčiau ar vėliau palies kiekvieną – apie ligas ir kančias.
Knygoje pasakoju apie gydymo meną, apie gebėjimą atpažinti ligas, gero gydytojo numatymo, tai yra prognozavimo, dovaną, kuri žadina žmogaus iš šalies žavėjimąsi. Nepraleidau progos pasakyti ir apie gydytojo bejėgiškumą, apie kartais ilgai trunkantį klydinėjimą apgraibomis skausmo ir nelaimės nužymėtame pasaulyje. Tekstas paliečia meno, poezijos ir muzikos sritis, ką autorius aiškina savo įsitikinimu, jog medicina ir menas turi bendrą šaknį – magiją.
Autorius skyrė daug dėmesio audringai pastarųjų dešimtmečių medicinos pažangai, mokslo skverbimuisi į žmogaus ir jį varginančių ligų pažinimą, gydymo meną, ir kartu primygtinai primena, kad yra tokių gydytojų, kaip gamta ir menas, kuriuos turime pažinti, kuriais turime kliautis ir naudotis.“
Andrzej Szczeklik (Andžejus Ščeklikas, 1938-2012) – profesorius, habilituotas daktaras, buvęs Krokuvos Jogailos universiteto klinikos Vaikų ligų katedros vedėjas, rašytojas eseistas, medicinos filosofas, pasaulinio garso kardiologijos ir pulmonologijos srities mokslininkas ir gydytojas praktikas. A. Szczeklikas yra autorius garsių, į daugelį užsienio kalbų išverstų knygų, 2010 m. lietuvių kalba išleistas jo veiklas „Kora. Apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas“.