Mes visi norime užauginti sėkmingus, savarankiškus ir laimingus vaikus. Todėl aktyviai planuojame, kontroliuojame, nuolat peikiame ir koreguojame jų gyvenimą bei veiksmus. Tačiau mūsų pastangos paveikti kitą žmogų, darant jam tiesioginę įtaką, beveik beprasmės.
Marina Melija – psichologė, turinti keturiasdešimties metų darbo patirtį, – siūlo veiksmingesnį būdą: palikti vaikus ramybėje ir sutelkti dėmesį į save, į savo žodžius ir poelgius.
Autorė analizuoja konkrečius atvejus, su kuriais susiduria savo darbe konsultuodama tėvus, ir atskleidžia išmintingų tėvų elgesio veiksmų seką, padedančią išspręsti „neišsprendžiamas" problemas.
Knygoje „Palikite vaiką ramybėje!“ jūs sužinosite apie tai:
kaip suteikti vaikui laisvę?
kaip nustatyti ribas?
kaip elgtis, jeigu vaikas patiria patyčias?
kaip elgtis su vaikui skirtais kišenpinigiais?
kaip tėvams susigrąžinti autoritetą?
Iš knygos:
Vaikas auga jausdamas nežmonišką spaudimą. Jam pamažu bandoma įteigti, kad tikrasis gyvenimas dar neprasidėjo, kad šiandiena yra tik pasiruošimas, o laimė laukia ateityje, ji aplankys, kai mažylis pelnys olimpinį auksą.
Auklėti suteikiant laisvę siūlau vadovaujantis keturių laisvių taisykle: laisvas laikas, savarankiški žaidimai, laisvas užsiėmimų pasirinkimas ir asmeninė erdvė.
Neatsižvelgiant į materialinę padėtį šeimoje, vaikui reikalinga sava erdvė: kambarys arba kampelis, kurį jis pats galėtų susitvarkyti ir jaustis saugus.
Vaikui susidūrus su kokia nors problema, neretai einame lengviausiu keliu: mums paprasčiau patiems išspręsti problemą, suformuoti jam „priedangą", apdrausti, kur reikia ir kur nereikia, nei gilintis, kas ir dėl kokios priežasties įvyko, juo labiau stengtis pakeisti jo elgesį.
Kodėl vaikai užauga infantilūs? Pagrindinė priežastis – pernelyg intensyvi vaikų globa, didžiulis rūpestis ir tėvų noras juos nuo visko apsaugoti.
Apie autorę
Marina Melija – trijų vaikų mama, psichologijos profesorė, įtakingų verslininkų ugdančioji vadovė. Bestselerių „Verslas – tai psichologija", „Kaip sustiprinti savo jėgas? Ugdomasis vadovavimas", „Sėkmė – asmeninis reikalas", „Svarbiausia pirmųjų gyvenimo metų paslaptis", „Paprastai apie sudėtingus dalykus. Kaip mes gyvename, dirbame, mylime", „Mūsų vargšai turtingi vaikai" autorė.