Knygos „Pasirinkimas“ aprašymas
Šioje knygoje "Pasirinkimas" Eliyahu M. Goldrattas pirmą kartą atskleidžia savo mąstymo metodų paslaptis. Knygą galima būtų laikyti filosofine, bet tuo pat metu ir labai praktiška - autorius aprašė ir išanalizavo labai skirtingus ir įdomius verslo pavyzdžius.
Tikrovė yra paprasta, jos tobulinimui nėra ribų. Žmonės yra geri. Bet kokie konfliktai gali baigtis "aš laimiu - tu laimi" sprendimu. Sugebėjimą mąstyti logiškai turi kiekvienas žmogus. Išvystytas loginis mąstymas tiesiogiai įtakoja emocinį gyvenimo foną ir intuiciją. Šiuos teiginius E. Goldrattas verčia aksiomomis ir jas įrodo. Kartu atskleisdamas, kodėl daugelis žmonių gyvenime ir versle pasitenkina nereikšmingais situacijos pagerinimais, užuot įvykdę esminius pokyčius. Tokius, kurie įmonę, šeimą ar bet kurią kitą organizaciją paverčia, kaip jau minėta, tobulėjimo ribų neturinčia sistema.
"Pasirinkimas" skirtas pritaikyti tiek asmeniniame gyvenime, tiek ir versle. Verslo valdymo pavyzdžiai distribucijos, mažmeninės prekybos, gamybos sferose papildo ir padeda atskleisti žmogišką pasirinkimą gyventi pilnavertį gyvenimą. Šioje knygoje aprašoma ir viena Lietuvos bendrovė. Šis faktas tebūnie mažyte paslaptimi - viena iš daugelio, kurias įveiksite skaitydami "Pasirinkimą".
ĮŽANGA
Milijonams skaitytojų Elis Goldrattas labiausiai žinomas kaip verslo guru. Pažįstantys šiek tiek geriau laiko jį mokslininku ir švietėju, o kai kurie - genijumi, nors Elis prieštarauja tokiam apibūdinimui. Mano nuomone, tinka visos išvardytos kategorijos ir ne tik jos. Daugiau nei dvidešimt penkerius metus esu Elio leidėjas, redaktorius ir draugas.
Seniai supratau, kad Elis ieško būdo parodyti, jog „kietojo mokslo" principus bei metodus galima ir verta pritaikyti socialinių mokslų srityje. Iš pradžių jis ėmėsi valdymo mokslo teigdamas, kad šios socialinių mokslų šakos rezultatai pamatuojami, todėl žmonėms sunkiau užginčyti „kietojo mokslo" technikų pranašumą. Buvo įdomu stebėti, kaip verslo pasaulis priėmė Elio metodus, nors jie labai nutolę nuo tradicijos. Jo Apribojimų teorijos (Theory of Constraints, TOC) dabar moko beveik visose verslo mokyklose ir verslo magistrantūroje, ją taiko tūkstančiai pasaulio įmonių ir vyriausybinių agentūrų. TOC sėkmingai pritaikyta beveik visose darbo srityse pradedant pramone ir baigiant sveikatos apsauga bei švietimu.
Skirtingai nei Elio skaitytojai, aš turėjau galimybę matyti, kaip jis dirba. Mes kartu įdėjome daug pastangų leidybos srityje, kuri laikoma tokia unikalia, jog ten sukurti apribojimai beveik įrėžti į akmenį. Drauge išleidome devynias knygas, kurios buvo išverstos į dvidešimt septynias kalbas ir parduoti milijonai egzempliorių. Patyrėme svaiginančią sėkmę, pardavėme daugiau nei perkama kitų autorių bestselerių ir išlaikėme nemažėjančią savo knygų rinką. Pirmosios Elio knygos „Tikslas" per metus parduodama tiek pat egzempliorių, kiek ir prieš dvidešimt metų. Atsižvelgiant į milijonus jau nupirktų knygų, kurias galima skolintis ir skaityti, tai tikras žygdarbis. Žinoma, esame padarę klaidų, bet kiekviena jų sukėlė naujų minčių, suformavo naujus požiūrius ir parodė naujų kelių, atvedusių į dar didesnę sėkmę.
Dėdamas visas šias pastangas supratau, kad Elis pasiekė kur kas daugiau nei aprašė. Įsitikinau: jis sukūrė pragmatinę gyvenimo filosofiją, kuri jam padeda ne tik rašyti, bet ir gyventi. Nenuostabu, kad ėmiau jį įtikinėti pasidalyti šiuo unikaliu požiūriu knygose. Jis atsikalbinėjo ne vienus metus, netgi dešimtmečius, sakydamas, kad nėra pasiruošęs. Pagaliau man pavyko. Taip atsirado ši knyga. Tikiuosi, jums ji patiks ir duos naudos ne mažiau negu man.