Monografijoje "Prostitucijos fenomenas" nagrinėjama prostitucija kaip socialinis fenomenas. Analizuojama prostitucijos sociologinės traktuotės, jos vertinimas, socialinė kontrolė ir teisinis reguliavimas kultūrose ir visuomenėse. Aptariamos jos socialinės funkcijos ir jų prieštaringumas, šiuolaikinės prostitucijos formos, funkcionavimo ypatumai, klientų ir sutenerių tipai. Pateikiama užsienio šalių patirtis, ieškant prostitucijos problemos sprendimo būdų.
Nagrinėjama prostitucijos atsiradimo Lietuvoje aplinkybės ir raiška, jos gyvavimą lemiančios priežastys, organizavimas ir paplitimo mastas, taip pat prostituciją reglamentuojanti teisinė bazė ir jos taikymo veiksmingumas.
Remiantis Vilniaus mieste atlikto tyrimo duomenimis, analizuojama gatvės prostitučių gyvenimo būdo bruožai, jų asmens savybių ir tarpusavio santykių vertinimas, požiūris į klientus, policijos pareigūnus, išryškinami jų vertybiniai prioritetai, gyvenimo prasmės ir sėkmės supratimas. Be to, atskleidžiamas atskirų visuomenės socialinių grupių ir pačių gatvės prostitučių požiūris į prostitucijos legalizavimą ir jo pasekmes.
Monografija "Prostitucijos fenomenas" skiriama mokslo darbuotojams, magistrantams, studijuojantiems sociologiją, ypač socialinio elgesio nukrypimų sociologiją, viešųjų ryšių specialistams, socialiniams darbuotojams ir politologams. Taip pat ja galės pasinaudoti ir švietimo darbuotojai, žiniasklaidos atstovai, visi, besidomintys prostitucijos kaip socialinio fenomeno raiška ir sklaida.