Ronald D. Siegel knyga „Sąmoningumo ugdymas. Mindfulness“ padės tapti dėmesingesniems ir našesniems kasdieniame gyvenime, ištverti nemalonius jausmus, sustiprinti ryšį su sutuoktiniu ar partneriu, geriau pailsėti ir atsipalaiduoti, pažaboti žalingus įpročius, palengvinti nerimą ir depresiją, numalšinti įtampos sukeltus skausmus, įveikti nemigą ir kitus fizinius negalavimus.
Visi ieškome kelio į visavertį gyvenimą, trokštame jausti mažiau nemalonių emocijų, įtampos, norime būti savo gyvenimo šeimininkais. Tačiau dažnas esame lyg įstrigę rūpesčių rate – nežinome, ko griebtis, kaip pasiekti ramią pilnatvę. Ši knyga labai suprantamai atskleidžia, kaip patys sukuriame sau kentėjimą ir kaip galėtume jį sumažinti.
Jūsų rankose – išties suprantama kalba parašyta knyga, žingsnis po žingsnio vesianti jus į geresnį gyvenimą. Sąmoningai patirti ir priimti dabarties akimirką – tai ne tik pratybos, bet ir tyrimais pagrįsta reikšminga strategija, stiprinanti fizinę ir psichinę sveikatą, taisanti mūsų santykius su kitais. Atėjo laikas – ir štai jums kvietimas – pradėti naują gyvenimą, patiriant mažiau nerimo, įtampos ir baimės, o daugiau džiaugsmo, dėkingumo ir laimės.
Pradėkite gyventi harmoningesnį gyvenimą – šiandien pat!
Pasaulyje sąmoningumas (angl. mindfulness) jau kuris laikas yra viena aktualiausių saviugdos temų. Į Vakarų pasaulį jis įsiveržė su neįsivaizduojama galia. Iškalbinga, kad įsigiję telefoną jame jau rasite aplikaciją „Mindful minutes“, neminint gausybės nuorodų, ką dar šia tema galite įsigyti. Kasmet pasaulio universitetuose atliekami šimtai tyrimų (2015 metais – apie 700), sąmoningumo ugdymo programos įtrauktos į universitetų studijų ir net mokyklų programas, šia tema straipsnius spausdina žurnalai, internete pasipylė informacijos srautas, kaip pasiekti didesnį sąmoningumą, rašomos knygos, organizuojami mokymo kursai medikams, psichoterapeutams, įmonių darbuotojams, ne tik Google, bet ir gausybė kitų didelių kompanijų sukūrė mindfulness principais grįstas mokymo programas savo darbuotojams. Neabejotinai gausiame sraute apstu tiek profesionalumo, tiek profaniškumo. Vartotojas turi pats atsirinkti grūdus nuo pelų.
Todėl džiugu, kad tarp pirmųjų į lietuvių kalbą išverstų šios temos knygų yra toks profesionalus leidinys. Jį ne tik verta perskaityti. Tai knyga, su kuria verta gyventi – nuolat atsiversti tuo metu aktualias dalis. Ši knyga svarbi mums ne tik kaip šeimos nariams, draugams, kolegoms, vadovams – mes, žmonės, visi vieni su kitais esame susiję įvairiausiais saitais.
Paulius Avižinis, mokymų ir konsultacijų bendrovės OVC Consulting direktorius
Knygoje sužinosite veiksmingų pratimų, kuriuos galėsite atlikti važiuodami į darbą, vedžiodami šunį ir plaudami indus, be to, gausite patarimų, kaip reguliariai medituoti, tam skiriant vos 20 minučių per dieną. Lankstus, palaipsnis veiksmų planas padės tapti dėmesingesniems ir našesniems kasdieniame gyvenime, ištverti nemalonius jausmus, sustiprinti ryšį su sutuoktiniu ar partneriu, geriau pailsėti ir atsipalaiduoti, pažaboti žalingus įpročius, palengvinti nerimą ir depresiją, numalšinti įtampos sukeltus skausmus, įveikti nemigą ir kitus fizinius negalavimus.
Knygoje taip pat aptariama:
Kaip tapti brandesniu žmogumi.
Kaip patirti mažiau nerimo ir įtampos.
Kaip daugiau džiaugtis.
Kaip priimti įvairius gyvenimo iššūkius.
Kaip patirti daugiau ramybės.
Kaip ištverti liūdesį ir nepakliūti į depresiją.
Kaip įveikti su įtampa susijusius fizinius negalavimus bei nemigą.
Kaip megzti ryšį su vaikais.
Kaip įveikti blogus įpročius.
Kaip išgyventi daugiau pilnatvės.
Kaip geriau sutarti su kitais.
Iš anglų k. vertė Viktorija Uzėlaitė